Королівський флот в українській армії: Британія побудує військові кораблі для ВМФ України

The Telegraph
The Telegraph

Щоденна британська газета, заснована в 1855 році

Ракетний катер типу Barzan, який, як передбачається, розглядає Україна Фото з відкритих джерел

У ВМФ України мають намір придбати вісім британських швидкохідних ударних кораблів. Перша партія буде побудована у Великобританії, а подальше будівництво буде в Україні. 

Про це пише The Telegraph.

Візит українського президента вселяє надії на підйом британського суднобудування.

Великобританія веде з Україною переговори про продаж зброї. Це може покласти початок будівництву у Великобританії кораблів для військово-морського флоту колишньої радянської республіки.

У середу президент України Володимир Зеленський відвідав базу Королівського флоту в Портсмуті і, як передбачається, зустрінеться з британськими оборонними компаніями, включаючи BAE Systems — обговорити перспективи співпраці, щоб зміцнити збройні сили своєї країни.

У вівторок Зеленський повідомив українському телебаченню, що заручився підтримкою на суму в 1,25 млрд фунтів стерлінгів від Великобританії.

Однак Агентство з експортного кредитування - державний орган, який схвалює експортні угоди британських компаній, - заявило, що Великобританія насправді подвоїла суму, яку була готова запропонувати на підтримку експорту.

Минулого місяця українські ЗМІ повідомили, що в рамках операції ВМФ країни мають намір придбати вісім швидкохідних ударних кораблів, причому перші з них будуть побудовані у Великобританії, а подальше будівництво буде в Україні.

Новини за темою: Україна та Британія мають намір спільно створити ракетний катер, - Міноборони

Як повідомили джерела в британській оборонній промисловості, в числі інших розглядається ракетний катер типу Barzan. Востаннє судна цього типу будувалися в 1990-х роках для Катару на верфях Vosper-Thornycroft в Саутгемптоні.

Пізніше Vosper-Thornycroft увійшла в компанію BAE, якій тепер належить і проєкт катера. Передбачається, що для відповідності сучасним вимогам потрібна низка оновлень.

Будівництво перших кількох суден у Великобританії буде стимулом для британських верфей, які переживають складний період, у яких мало іноземних контрактів.

Пітер Сандеман з лобістської групи "Врятуємо Королівський флот" сказав: "Barzan необхідно модернізувати, і ця робота може бути передана британській компанії".

Вважається, що Великобританія і Україна підписали "меморандум про наміри", який визначить подальші кроки в галузі співпраці і зміцнення військових зв'язків.

Міністр оборони Бен Воллес (Ben Wallace) відвідав Україну в серпні і оголосив, що Великобританія очолить багатонаціональну навчальну програму для українського флоту, який з російською анексією Криму в 2014 році втратив більшу частину своїх можливостей.

Очікується, що пізніше в середу Департамент міжнародної торгівлі детально розпише структуру допомоги Україні в розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.

Міністерство оборони і Міністерство міжнародної торгівлі на запит про коментарі не відповіли.

Алан Тові

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...