"Контрики з СБУ втягнули хлопців на мокре". Про що говорять нові факти щодо вбивства Шеремета

СТРАНА.UA
СТРАНА.UA

Українське інтернет-видання

Андрій Антоненко і Юлія Кузьменко часто спілкувалися до і після вбивства Шеремета Фото - strana.ua

Цього тижня Офіс генпрокурора поставив під сумнів роботу поліції у справі Павла Шеремета – вбитого в 2016 році журналіста.

З урахуванням, що напередодні у "Слузі народу" заявили про залежність перебування глави МВС Авакова на своїй посаді від успіхів у справі Шеремета, позиція ОГПУ була сприйнята як тривожний дзвінок для міністра та, можливо, пролог до його відставки.

З іншого боку, справа Шеремета об'єктивно поки не радує прогресом. За півтора місяці з пред'явлення перших підозр прямих доказів проти трьох заарештованих волонтерів слідство не надало.

А враховуючи тиск вже не тільки з боку націоналістів з групи підтримки підозрюваних, але і зверху (від Генпрокуратури), набула поширення версія про те, що суд тепер взагалі може відпустити їх з-під арешту (атошниці Дугарь його вже пом'якшили). І тоді справа просто розвалиться.

Однак в останні дні почала з'являтися нова інформація щодо вбивства Шеремета. Яка показує, що у слідства ще є деякі козирі в рукаві.

Особливо цікаві витіки телефонних розмов, які підтверджують можливу причетність СБУ до цієї історії.

Аудіо Пуми, Бучі та Кузьменко

Юрист Андрій Портнов опублікував три аудіозаписи, які проливають світло якщо не на саме вбивство Шеремета, то на людей, які могли бути до нього причетні. 

В них, зокрема, фігурує атовець Буча – Владислав Грищенко. Який офіційно підозрюваним у справі не є, хоча спочатку він говорив, що вибухівка, якою вбили Шеремета, схожа на ту, що використовував Грищенко на іншому злочині. При цьому, за первинною інформацією, Грищенко та його дружина Інна (Пума) могли мати стосунок і до вибуху авто журналіста.

Зараз Буча в СІЗО. На першому запису він спілкується з якимось Андрієм Омельченком – як повідомляє Портнов, це співробітник СБУ.

Грищенко розповідає куратору, що "нас починають крутити у справі Шеремета". На що Омельченко радить йому нічого не підписувати, "я не я і хата не моя".

Також сбушник говорить про загадкову смерть соратника Бучі Івана Вакуленка (Пістолета), який, за офіційною версією, застрелився після виклику на допит у справі Шеремета.

Омельченко дивується, що поруч з ним знайшли стріляну гільзу, хоча стрілявся Вакуленко нібито з помпової рушниці.

Друге аудіо з Бучею стосується його розмови з дружиною – Інною (Пумою). Вона восени була арештована у справі свого чоловіка, який намагався вбити підприємця в Івано-Франківській області.

Розмова відбувалася, коли Інна була ще на свободі. Подружжя обговорює ідею Бучі звалити вбивство Шеремета на померлого Пістолета.

Втім, незрозуміло, чи причетні вони до смерті журналіста. Влад розповів дружині, що поліція "крутить" його на справу Шеремета. І чи не буде розумним дати правоохоронцям те, що вони хочуть. Щоб вийти з ними на угоду і піти від відповідальності щодо іншого злочину.

"Щоб прийти до обопільного з ним рішення: вони через Київ закривають ось всю цю х@йню, а ми нібито підтверджуємо, шо Ваня причетний до цього. І посилаємося на покійного Іванка по цьому журналістові", – каже Буча.

Дружина його відмовляє, обіцяючи, що і сама це зробить, якщо буде необхідно, а чоловікові треба мовчати. Потім вона називає ідею чоловіка "поемою" і "фантастикою". "Чим менше брешеш, тим менше заплутаєшся, зрозумів?".

Ця бесіда, можливо, проливає світло на те, чому МВС так і не включило Пуму і Бучу в справу Шеремета. З розмови випливає, що такі спроби були. І, щоб їх припинити, Грищенко навіть збирався заявити, що вбив журналіста Пістолет, і допомогти поліції таким чином "розкрити" справу.

Але, судячи з усього, від цієї ідеї Буча відмовився.

Третій запис - щодо підозрюваної Юлії Кузьменко. Вона спілкується з Василиною Мазурчук – колишнім пресофіцером батальйонів "Донбас" і "Дніпро-1".

Як каже Портнов, Мазурчук – дружина офіцера СБУ, консультанта-експерта з оперативних питань 1-го відділу 5-го Управління Департаменту контррозвідки СБУ.

"Цей співробітник СБУ був одним із тих, хто формував дах для радикалів, які здійснювали в нашій країні умисні вбивства, насильство, під виглядом волонтерів, військових героїв, патріотів і героїв Революції Майдану", – повідомив Портнов.

Василина скаржиться, що підрозділ чоловіка збираються за нової влади розпускати. "П'ятірки не буде... Прийшов головний клоун. Баканов реально розвалює службу", – каже Мазурчук. 

"Ж@па, звичайно", – реагує Кузьменко. 

Після публікації цього запису Мазурчук у Facebook визнала її автентичність, уточнивши, що звідти "вирізаний сміх і ключові слова". Також вона опублікувала листування зі спікером МВС Артемом Шевченком, в якій виставляє йому претензії, що МВС "продає записи".

Шевченко, в свою чергу, говорить, що Кузьменко та Антоненко вбили "російського агента Шеремета", але діяли наосліп – не знали, кого йдуть ліквідувати. Тому від них потрібно розповісти, хто їх напоумив.

Фото - скріншот

Втім, Шевченко прямо говорить, хто саме напоумив підозрюваних вчинити вбивство Шеремета: "Ваші друзі опера-контрики (співробітники контррозвідки СБУ. – Ред.) накосячили, втягнули хлопців в мокре і нам кинули розслідувати".

Фото - скріншот

В цілому записи, опубліковані Портновим, проливають світло на два моменти:

1. Зв'язок Бучі і, можливо, Юлії Кузьменко з СБУ. Також натяк на зв'язок усього руху активістів і ветеранів. І це дуже цікава гілка, яка може вивести на замовника злочину. Особливо цікавий момент – це порада "нічого не підписувати" у справі Шеремета. 

2. Буча хотів прикритися померлим Пістолетом, щоб його більше не "крутили" по справі Шеремета. Однак навряд чи це можна трактувати як визнання: швидше за все, Грищенко сподівався з допомогою цієї хитрої комбінації отримати певне пом'якшення у справі, за яке він був заарештований.

3. В МВС, судячи з листування Артема Шевченка, вважають, що замовники вбивства Шеремета в контррозвідці СБУ. Щоправда, чи означає це, що незабаром піде пред'явлення підозр конкретним працівникам спецслужби – поки питання відкрите.

Шашлик, якого не було. Інша інформація по справі

Частину нової інформації по справі оприлюднила поліція.

МВС спростувало ряд тез захисту. Наприклад, що у Андрія Антоненка є алібі. Раніше його друг Олексій Єрмілов говорив, що Ріффмастер в момент вбивства перебував у нього вдома у Ворзелі, де вони смажили шашлик.

Поліція провела перевірку і встановила, що ця інформація – брехня. У МВС вирішили розсекретити відео допиту Єрмілова, на якому він спростував цю інформацію сам. Пустивши перед цим його коментар у ЗМІ про "м'ясо".

"Переплутав дату", – сказав на допиті Єрмілов.

Втім, Єрмілова не притягнуть за надання неправдивих свідчень, оскільки він розповідав про алібі не під час допиту, а на ТБ.

Інша відповідь відомства Авакова стосувалася сбушника Андрія Омельченка, який інструктував Бучу, як поводитися у справі Шеремета. У МВС пообіцяли викликати його на допит.

"У зв'язку з цим фактом (публікацією Портновим запису розмови. – Ред.) ми вже зробили запит в СБУ, щоб встановити, чи є така людина там, чи справді він там служить і яку посаду займає. Нас здивувала ця розмова. Вона має місце бути. Ще раз підкреслюю, що ми дізналися з відкритих джерел про це, перевіряємо. Обов'язково викличемо Андрія Омельченка на допит. І дізнаємося конкретні обставини", – заявив слідчий з особливо важливих справ Головного слідчого управління Нацполіції Олексій Катинський.

Паралельно Портнов опублікував ще одне спростування захисту Кузьменко та Антоненка. Адвокат говорив, що вони ледь знайомі і бачилися буквально два-три рази в житті.

"Підозрюваний у вбивстві Павла Шеремета "музикант" Антоненко брехав, заявляючи, що повноцінне знайомство з підозрюваною "лікаркою" Кузьменко у нього відбулося після вбивства журналіста на концерті 21 липня 2016 року.

За здобутими мною даними, фігуранти мали 14 телефонних з'єднань і 89 контактів у Facebook ще до вбивства і 90 (74 дзвінка, 16 смс) і 163 контакти в Facebook після трагедії.

Крім того, в Антоненка було 15 дзвінків з чоловіком Кузьменко Кияном до вбивства Павла і 253 з'єднання після його вбивства", – написав юрист в Telegram.

Фото - скріншот

Портнов також опублікував фото, на якому зображені Ріффмастер і Лисиця – прізвиська головних підозрюваних.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...