Контрабанда для "Епіцентру": Ігор Бурма опинився під ковпаком у СБУ

Comments.ua
Comments.ua

Інформаційний портал

Фото з відкритих джерел

Одним з ключових фігурантів розслідувань щодо контрабанди є бізнесмен Ігор Бурма, який через свої фірми поставляє товари в мережу будівельних супермаркетів "Епіцентр". За допомогою схем і махінацій йому вдається вести свій бізнес, але, за даними джерел в СБУ і поліції, його діяльність вже стала предметом пильного вивчення правоохоронців.

Про це пише Comments.ua.

Однією з причин, чому Олексій Гончарук був відправлений у відставку з посади прем'єр-міністра, була незадовільна робота нової Митної служби.

На позачерговому засіданні Верховної Ради, присвяченому кадровим питанням, президент Володимир Зеленський прямо сказав: "нам розповідають про рішучий і безкомпромісний бій з контрабандою, але зараз виглядає так, що в цьому бою контрабанда відправляє митницю в нокаут".

Очевидно, що новий уряд і спецслужби повинні змінити цю ситуацію, і глава держави взяв процес під особистий контроль.

Перші сигнали, що влада активізувала боротьбу з контрабандою, вже надходять.

Так, днями Служба безпеки України повідомила про затримання митників-хабарників на Волині. За даними СБУ, посадові особи митного посту "Ковель" Волинської митниці організували масштабну корупційну схему при митному оформленні товарів у режимі "імпорт".

В офіційному повідомленні йдеться, що СБУ перевіряє "на причетність до операції інших працівників митниці та співробітників правоохоронних органів".

Тим часом джерела в правоохоронних органах повідомляють, що затримання кількох митників на Волині – це лише частина масштабної операції по боротьбі з контрабандою і схемами по заниженню вартості товарів на митниці.

За даними джерел в правоохоронних органах, одним з ключових фігурантів відразу декількох розслідувань, які сьогодні ведуться по митниці, є бізнесмен Ігор Бурма.

Відповідно до даних бази Youcontrol, він є керівником трьох підприємств – "Укрброксервіс", "Укрброксервіс-Україна" та торгового дому "Трейд Груп". Назви цих фірм мало що скажуть читачеві, але компанія, для якої Ігор Бурма поставляє товари, відома всім в Україні – це мережа будівельних супермаркетів "Епіцентр".

Про схеми, за якими Бурма співпрацює з "Епіцентром", ЗМІ писали неодноразово.

Центральна ланка схеми - ТОВ "Прем'єр Декор". Номінальним директором підприємства є батько Ігоря Бурми – 80-річний Леонід Бурма, який багато років не встає з ліжка. Фірма зареєстрована в Чернівцях, працюють пункти розмитнення в Чернігівській і Рівненській областях, також є офіс в Києві.

Як Леонід Бурма, враховуючи вік і обмеженість у рухах, може керувати таким, здавалося б, великим підприємством – питання швидше риторичне.

Судячи з відгуків колишніх співробітників ТОВ "Прем'єр Декор", київський офіс існує лише номінально - фізично офіс розміщено в ангарі однієї з промзон столиці за станцією метро "Лісова", в офісі – лише стіл і стілець, і один співробітник, який за мінімальну зарплату виконує роботу бухгалтера, та логіста.

Втім, пояснюється такий стан речей дуже просто:  "Прем'єр Декор" - це лише "прокладка", через яку компанії Ігоря Бурми "Трейд Груп", "Укрброксервіс", "Укрброксервіс-Україна" постачають продукцію для "Епіцентру".

Виникає логічне запитання: навіщо власникам "Епіцентру" співпраця з різного роду сумнівними посередниками, коли вони можуть укладати договори безпосередньо з виробниками? Більшість великих гравців саме так і роблять, оскільки це здешевлює вартість товарів.

Можливо, справа в тому, що сімейство Бурми давно дружить із сім'єю Галини і Олександра Герег, співвласників "Епіцентру". Але навряд чи тільки заради дружби Гереги погодилися б втрачати додаткові доходи.

Відповідно до одного з журналістських розслідувань, компанія ТОВ "Прем'єр Декор" допомагає "Епіцентру" "оптимізувати" податкові витрати, а також бере участь у схемах з "легалізації" товарів з Росії.

Наприклад, "Епіцентр" продає плінтуси фірми Dardan. На сайті вказана виробником Німеччина. Однак, згідно з сімома митними деклараціями за листопад 2019 року, постачальником ТМ Dardan для ТОВ "Прем'єр Декор" виступає ТОВ "ТПГ "Солід" зі Свердловської області Росії. І це далеко не поодинокий випадок. Більш того, не варто забувати, що російські постачальники - відомий спосіб легалізувати товар з ОРДЛО і окупованого Росією Криму. Такі підозри підтверджує і той факт, що один із системних постачальників для ТОВ "Прем'єр Декор" - індивідуальний підприємець Ірина Марківна Євтушенко з Краснодарського краю Росії. Регіон межує з Кримом і пов'язаний з ним Керченським мостом.

Крім того, за даними ЗМІ, Ігор Бурма, використовуючи зв'язки на митниці, провозить в Україну товари за заниженою вартістю, які згодом реалізуються через "Епіцентр". Більш того компаніям і бізнесменам, які хочуть постачати продукцію для "Епіцентру", Бурма нав'язує брокерські послуги своєї компанії "Укрброксервіс". За допомогою цієї компанії Бурма якраз і прокручує свої махінації із заниження вартості товарів. Про одну з таких "схем" розповів журналістам бізнесмен, який намагався налагодити співпрацю з "Епіцентром", а в результаті через Бурму потрапив під кримінальну справу.

Втім, за даними джерел в СБУ і поліції, діяльність Ігоря Бурми вже стала предметом пильного вивчення правоохоронців. Довгі роки від заслуженого покарання Бурму рятували впливові зв'язки, але часи змінюються. В умовах наближення економічної кризи президент поставив чітке завдання – закрити всі можливості для контрабанди і інших схем на митниці: сьогодні державі, щоб вижити, потрібна кожна копійка. Так що найближчим часом зачистка митниці та "схемників" продовжиться. І дуже скоро можуть початися перші "показові страти". За нашими даними, Ігор Бурма – один з перших в "розстрільному списку".

Вже сьогодні багато клієнтів починають відмовлятися від співпраці з ним.

За великим рахунком, це питання часу, коли Гереги вирішать, що Бурма став дуже токсичним, щоб продовжувати з ним працювати. Якщо вони дійсно дорожать репутацією "Епіцентру", то зволікати з "прощанням" не будуть.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.