Новини » Політика Читать эту новость на русском

Компенсація втраченого заробітку: Як отримати фінансову допомогу на період самоізоляції?

Адвокат Права
Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

В період карантину Фонд соцстраху надає допомогу з тимчасової непрацездатності за додатковим страховим випадком - у разі ізоляції від COVID-19 Фото з відкритих джерел

​​39 725 українських працівників, у тому числі 8200 медиків, які знаходились на самоізоляції через COVID-19, отримали виплати на суму майже 50 млн гривень. Що повинен зробити працівник, щоб отримати гроші?

Оригінал у Telegram-каналі "Адвокат Права".

Розмір виплати від Фонду для застрахованої особи складає 50% її середньої зарплати незалежного від страхового стажу працівника, для медичних працівників це 100% середньої зарплатні.

Перше, що повинен зробити працівник - це звернутися до роботодавця, пояснити, що мав контакт з особою, яка захворіла на COVID-19, та попросити два тижні працювати в дистанційному режимі. Відповідно до рішення Уряду, роботодавці на сьогодні мають право перевести своїх працівників на дистанційну (надомну) роботу.

Якщо такої можливості, з огляду на характер виконуваної роботи або позицію роботодавця, немає, то скористайтесь державною програмою підтримки самоізоляції. Фонд може оплатити період перебування працюючих українців на самоізоляції у разі безпосереднього контакту з хворим на COVID-19.

Новини за темою: Усі сили на боротьбу з COVID-19: Де і як лікуватимуть інших пацієнтів

1. Для цього працівник має телефоном у дистанційному режимі звернутись до свого сімейного лікаря, який відкриє листок непрацездатності.

2. Щоб отримати від Фонду допомогу, необхідно передати отриманий листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності "ізоляція від COVID-19–11" своєму роботодавцю.

3. Своєю чергою, роботодавець на підставі отриманого від працівника листка непрацездатності оформлює заяву-розрахунок із зазначенням причини непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19, та передає її до Фонду для здійснення фінансування.

Також з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 Фондом соціального страхування України організовано дистанційний прийом заяв-розрахунків від страхувальників, зокрема електронною поштою.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...