Комюніке делегацій Помісних Православних Церков: В Україні для зцілення і примирення потрібен всеправославний діалог

Синодальний інформаційно-просвітницький центр УПЦ
Синодальний інформаційно-просвітницький центр УПЦ
Синодальний інформаційно-просвітницький центр УПЦ

Оригінал на сайті УПЦ.

26 лютого 2020 року в столиці Йорданії Аммані відбулася Нарада Предстоятелів та делегацій різних Помісних Православних Церков, в якій взяв участь Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Метою зборів було відновлення діалогу та сприяння єдності у рамках православного спілкування. Після завершення зібрання Предстоятелі та делегати виступили з заявою, яку опубліковано на офіційному сайті jerusalem-patriarchate.info, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

"26 лютого 2020 року в Аммані (Йорданія) відбулася зустріч Предстоятелів і представників Помісних Православних Церков, основна мета якої — єдність та примирення у Святому Православ’ї. Учасники зустрічі відзначили турботу Єрусалимського Патріархату щодо запобігання неминучої небезпеки розколу в рамках нашого Православного спілкування", — йдеться у комюніке.

Зазначається, що учасники Наради "висловили подяку Його Величності Королю Йорданії Абдаллі II, Королю Хашимітського Королівства та народу Йорданії за сприяння в проведенні цих зборів в їх столиці, Аммані, відзначивши видатну роботу Його Величності по сприянню покращення міжконфесійного діалогу на міжнародному рівні.

Учасники також подякували Єрусалимському Патріархату і Його Блаженнішому Патріарху Феофілу за усі невтомні зусилля, спрямовані на те, щоб прокласти шлях до діалогу і об’єднати братів в дорогоцінному дусі єдності, зазначивши, що світло, яке виходить з Єрусалима, свідчить про те, що Святий Град постійно проголошує свій багатоконфесійний і багатокультурний характер, радіючи своєму існуванню як теплому будинку для трьох авраамічних конфесій — християнства, іудаїзму та ісламу".

Окрім того, "делегації заявили, що ці збори покликані зміцнити братерські зв’язки між братами і їх Церквами, сприяти зв’язкам миру у Христі серед них, виступати за єдність Православних Церков і відновити діалог в молитовній надії на примирення там, де були розбіжності.

В атмосфері братської любові присутні на зустрічі погодилися з тим, що рішення, що стосуються питань православного значення, включаючи надання автокефалії окремим Церквам, повинні бути остаточно оформлені в дусі всеправославного діалогу і єдності, а також всеправославного консенсусу".

"Щодо поточної церковної ситуації в Україні учасники також визнали, що всеправославний діалог необхідний для зцілення і примирення.

Щодо питання про Північну Македонію делегації заявили, що це питання має бути вирішене шляхом діалогу в рамках Сербської Православної Церкви і при загальноправославній підтримці.

Що стосується Чорногорії, то делегації, що брали участь у зустрічі, настійливо закликали відповідні органи влади поважати і відстоювати основоположне право власності на майно, включаючи власність Церкви", — повідомляється в документі.

Насамкінець "делегації погодилися з тим, що їм слід зібратися як братам, переважно до кінця цього року, з тим щоб зміцнити узи спілкування за допомогою молитви і діалогу. Учасники сподіваються, що Його Святість Вселенський Патріарх Варфоломій з відомим почесним старшинством (πρεσβεια τιμήs) приєднається до цього діалогу разом з іншими братами-предстоятелями.

Делегації прийняли заклик свого брата Патріарха Феофіла III провести молитву за мир, за припинення війни, хвороб і страждань, за всіх християн, а також за єдність Православної Церкви. Ця молитва має відбутися в Материнській Церкві, Храмі Воскресіння Христового (Гробу Господнього) в Єрусалимі, перед Гробницею Христа, з якої Він воскрес і сповіщає мир усьому світові".

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...