Коаліційні ігрища на Одещині: Альянс Труханова, Гончаренка й "Слуги народу" шокує

Андрій Бодров
Андрій Бодров

Політичний консультант

Фото з відкритих джерел

Закінчилися великі місцеві перегони. Кулуари зашуршали списками коаліцій, кандидатур на секретарів і керівників комісій. Це смачно. Це - контроль. І народжуються в цьому шарудінні найхимерніші конфігурації.

Про це пише Андрій Бодров на своїй сторінці в Facebook Facebook.

"Ширка"-2007 вдавилася б від заздрості. Але - куди подітися! Завдання ж стоїть…

Особливо гостро воно стоїть у "Слуги народу". Результат якої різко відрізняється від минулорічних парламентських. Без впливу "внизу" важко буде сподіватися на хороші показники в можливій достроковій кампанії у ВР. Ось і триває пошук "інших" інструментів забезпечити контроль над регіонами і великими містами.

Іноді інструменти класичні, іноді - вельми "нестандартні".

Наприклад, коаліційні ігрища в Одеській обласній та міській радах. Альянс труханівської "Довіряй справам", гончаренківської "Європейської солідарності" і багатоглавої на одеському рівні "Слуги народу" викликає шок навіть у дуже бувалих одеських виборців. У планованих розкладах "слуги" отримають крісла голови облради та секретаря міського парламенту. Для звіту в Офіс президента - реляція про ефективність місцевих гравців, для самих гравців - контроль над земельними, бюджетними ресурсами і комунальною власністю.

Бажання "високих договірних сторін" швидше визначити правила гри і "хто кому Рабінович" абсолютно зрозуміло. Але незрозуміло одне - невже ніхто з технологів-політологів-консультантів не сказав сторонам, що цей "злегка протиприродний" союз виглядає досконалим відходом від декларованих принципів на передвиборному етапі? Адже влучних взаємних плювків з боку всіх на адресу всіх вистачало з надлишком. І як тепер забезпечувати виконання іншого першочергового завдання - зберегти рейтинг підтримки президента і партії в цілому? Для реалій Одеси союз "Євросолідарності" і "слуг" - не те що не найкращий, напевно – найгірший шлях до реалізації цього завдання. Адже рейтинг базується на довірі населення, а не внутрішніх міжсобойчиках вчорашніх опонентів!

Як потім "слузі народу" виправдатися за деякі "цікаві" голосування вчорашніх опонентів? Чи надовго представник правлячої партії залишиться секретарем міськради або головою облради, якщо "слуги" не будуть підтримувати голосування по розпилу територій і бюджетів? А якщо будуть, то що станеться з рейтингом партії? Невже інтереси місцевих стейкхолдерів партії важливіші за імідж президента? Адже є небезпека, що перебуваючи в цьому союзі в меншості, партія не контролюватиме реалізацію своїх партійних принципів, але опиниться в заручниках дій інших місцевих гравців. А це - прямий шлях до постійних виправдань за чужі розпили і занепаду політичного бренду на Одещині.

Андрій Бодров

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...