Хасиди-паломники на білорусько-українському кордоні: Політичний глухий кут?

Ілія Куса
Ілія Куса

Експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього

Близько тисячі хасидів-паломників направляючись до Умані застрягли на білорусько-українському кордоні TUT.BY.

Ситуація із застряглими на українсько-білоруському кордоні хасидами, які бажають прорватися в Умань, чудово ілюструє проблему нашої зовнішньої політики і публічної комунікації.

Про це пише Ілія Куса на своїй сторінці в Facebook.

Судячи з усього, політична імпотенція держави не дозволяє нам сказати "ні" громадянам Ізраїлю та самому Ізраїлю з приводу паломництва до Умані. І коронавірус, напевно, недостатньо серйозна причина.

Дозволити їм приїхати без будь-яких проблем ми теж не можемо, бо в такому випадку вся наша героїчна боротьба з коронавірусом, на яку витратили n-кількість мільярдів гривень, буде виглядати як фейк. Та й люди збунтуються, а скоро місцеві вибори, як-не-як.

Політичне керівництво Ізраїлю, судячи із заяв Нетаньягу, лізти в конфронтацію з хасидами не захотіло, і обмежилося формальним проханням до України, щоб вона сама заборонила їм приїжджати. Нетаньягу самоусунувся від цього питання, не бажаючи псувати відносини з релігійними групами, частина яких є його електоратом.
Отже, що у нас виходить?

Політичний глухий кут, породжений, як мені здається, інституційним безсиллям держави, невпевненістю у власних силах і відмовою демонструвати волю, призвів до ряду помилкових і абсолютно тупих рішень.

Новини за темою: В Умані позитивний тест на COVID-19 отримали 10 паломників-хасидів

Повна заборона на в'їзд в Україну всіх іноземців розколола хасидів, породивши відразу кілька аспектів проблеми замість однієї.

Та́ частина хасидів, яка встигла прибути в Умань, там і залишилася, і зараз обурюється, паралельно вступаючи в суперечки з місцевими жителями, накрученими темою коронавірусу. Зростає соціальна напруга в місті, що загострює відносини між центральною владою та місцевою міською адміністрацією напередодні виборів.

Інша частина хасидів, які не встигли перетнути кордон, застрягла і вимагає, щоб їх впустили. А це цугцванг.

Третя частина хасидів, яким хтось пообіцяв, що вони зможуть прорватися через Білорусь, зараз застрягла на українсько-білоруському кордоні, розбила там табір і чекає, поки їх пропустять. Білорусь не бачить підстав не пускати хасидів до кордону, Україна їх впускати не має наміру, а вони йти не збираються, бажаючи потрапити в Умань.

А ще через скупчення людей на кордоні застрягли і вантажні фури, в тому числі українські.
І ось Ізраїль почав розсилати нам "листи щастя", звертаючись до керівництва України з проханням впустити хасидів і вирішити це питання.

Не здивуюся тепер, якщо Нетаньягу зараз по-швидкому організовує кампанію з героїчного порятунку своїх співгромадян, або змусивши Україну їх впустити, або евакуювавши їх з-під кордону. У будь-якому випадку, з інформаційно-медійної точки зору, крайньою буде Україна. Новини про це вже циркулюють в міжнародних ЗМІ, і позиція України там представлена неповноцінно і не до кінця ясно.

Загалом, хотіли як краще, але вийшло як завжди. Хороший кейс на майбутнє.

Ілія Куса

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...