Хаос в оборонному плануванні: Україна може втратити стратегічне озброєння

Юрій Бутусов
Юрій Бутусов

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор. НЕТ"

БТР-3 - український бронетранспортер з колісною формулою 8×8 wikipedia.org

Скандал навколо Держоборонзамовлення-2020 не вщухає. "Укроборонпром" і підприємство "КБ "Луч" направили листи в Міноборони з протестом щодо надання держгарантій на виробництво ракет з вимогою прямого фінансування з бюджету. Проте міністр оборони Андрій Загороднюк заявляє, що на ракетну програму виділено достатньо коштів. То, що відбувається в оборонній промисловості?

Про це пише Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.

Хаос в оборонному плануванні. "Укроборонпром" і підприємство "КБ "Луч" направили листи в Міноборони, що вони проти надання держгарантій для виробництва ракет, і що для збереження виробництва необхідне пряме фінансування з бюджету. Це офіційна позиція тих, хто відповідає за реалізацію ракетної програми України.

Але міністр оборони Андрій Загороднюк заявляє в ЗМІ, що проти міністерства йде інформаційна кампанія, і на ракетну програму виділено достатньо коштів, і навіть більше, ніж у минулому році.

Ракетний комплекс з коригованою ракетою "Вільха" wikipedia.org

Що виходить? Ті, хто планує закупівлі ніяк не узгоджують свої дії з тими, хто має реалізовувати програму виробництва - і це наприкінці лютого.

У чому причина таких суперечливих заяв? Розпорядник коштів - Міноборони, не відчуває своєї відповідальності за збереження своєї оборонної промисловості та за проблеми "Укроборонпрому".

Чому це критично? Незважаючи на раннє прийняття держбюджету, Держоборонзамовлення буде прийняте, як ми бачимо, в березні, також як і в попередні роки, і часу для реалізації бюджетних коштів буде мало. Механізм держгарантій не відпрацьований, і на відміну від бюджетного, це фінансування не ритмічне, і саме цього побоюється "Укроборонпром" і "Луч".

Міноборони не хоче інформувати "Укроборонпром", тому що в такому випадку, держпідприємства будуть вимагати до себе більшої уваги. А їх проблеми міністерство не цікавлять. Абсурд. Замість злагоджених дій, всі відомства продовжують виконувати свої власні інтереси, і не хочуть бачити, що відбувається в цілому в державі.

До чого призведе відсутність координації?

Тактична бойова колісна машина "Дозор-Б". З 2013 року Польща виготовляє ліцензійну копію "Дозор-Б" під назвою Oncilla ("Онцилла"), які постачаються на експорт, в тому числі і в Україну wikipedia.org

Велику частку прямого бюджетного фінансування отримає не "Луч", а приватні підприємства з "бронеавтобусами". Вони не вміють робити ракети, вони не випускають БТР-3 і "Дозори", але вони набагато краще вміють лобіювати свої інтереси.

Відсутність замовлень на БТР-3, на "Дозори", відсутність прямого фінансування ракет, все це можуть бути важкі удари для залишків нашої оборонної промисловості.

На жаль, у державі зараз нікого це не цікавить.

Є надія, що проявить позицію комітет з оборони Верховної Ради. Депутати комітету повинні узгодити Держоборонзамовлення. На даний момент Держоборонзамовлення в комітет навіть не надійшло. Тобто його розгляд у парламенті почнеться тільки в березні. Сподіваюся, депутати запросять всі зацікавлені сторони на своє засідання, і розберуться в проблемі.

Юрій Бутусов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...