Каньє Вест йде у президенти США: Політичні амбіції, відносини з Трампом і Байденом та Ваканда як модель управління

Forbes
Forbes

Американський фінансово-економічний журнал, одне з найбільш авторитетних і відомих економічних друкованих видань в світі

Американський репер Каньє Вест Global Look Press

Американський репер-мільярдер Каньє Вест підірвав Інтернет своєю заявою про те, що збирається балотуватися в президенти. Журнал Forbes знайомить читачів з поглядами і "політичним курсом" нового потенційного кандидата в президенти США.

Про це пише Forbes.

У ході чотиригодинного марафонського інтерв'ю репер-мільярдер і кросівковий магнат заявив наступне:

- В президенти він балотується від Партії дня народження, а його наставник на цих теренах Ілон Маск і якийсь таємничий кандидат у віцепрезиденти, якого він вже вибрав. "Як і все, що я робив у своєму житті, — говорить Вест, — я роблю це, щоб перемогти".

- Президента Трампа він більше не підтримує. "Цим інтерв'ю я по суті знімаю з себе червону кепку".

- Те, що він відбере чорні голоси у кандидата від демократів і тим самим допоможе Трампу, його не бентежить. "Я нічого не приховую, я ж вам тільки що сказав. Вважати, що всі чорні повинні голосувати за демократів — це расизм і білий шовінізм".

- Він жодного разу в житті не голосував.

- У лютому він перехворів коронавірусом.

- До вакцин він ставиться з підозрою і взагалі вважає їх "ознакою диявола".

- Він переконаний, що жіночі клініки "Американської федерації планування сім'ї", де роблять безкоштовні аборти, побудували білі шовіністи "від лукавого".

- Устрій Білого дому він собі уявляє як таємну країну Ваканду з фільму "Чорна пантера".

Ми тільки почали інтерв'ю, але у нього розривається телефон. Більшість розмов про те, що у нього є всього 30 днів, щоб прийняти остаточне рішення, балотуватися чи ні. Інакше, за його словами, він пропустить крайній термін подачі заявок в більшості штатів. Сам він вважає, що можна буде попросити відстрочку, пославшись на епідемію коронавірусу. "Я спілкуюся з експертами, я збираюся поговорити з Джаредом Кушнером, з Білим домом, з Байденом", — каже Вест. Окремого штабу у нього поки немає. За його словами, його радники — це дві людини, які підтримують його сильніше за інших: його дружина Кім Кардаш'ян-Вест і Ілон Маск. "Ми говорили про це вже багато років", — каже Вест. (І додає: "Я запропонував очолити нашу космічну програму").

Через годину інтерв'ю Вест зважився. Він каже, що безумовно планує балотуватися в 2020 році, хоча спочатку планував в 2024 році. Гасло його кампанії: "Так!". Напарник? Мішель Тідбол (Michelle Tidball), маловідома проповідниця з Вайомінгу. А чому Партія дня народження? "Тому що, коли ми виграємо, у всіх буде вечірка". (Гра слів: Birthday party як "вечірка на честь дня народження" і "партія дня народження", прим. перекл.)

Хтось вирішить, що це пародія або особливо сюрреалістичний епізод "Сімейства Кардаш'ян", але Вест, судячи з усього, налаштований серйозно. Телефонуючи зі свого ранчо в Вайомінгу, де, за його словами, він вперше в житті зареєструвався як виборець, Вест заперечує, що це рекламний хід для його майбутнього альбому. ("Я віддаю свій альбом безкоштовно"). Хоча всього два тижні тому він твітив цілі ланцюжки повідомлень на підтримку Трампа з емодзі у вигляді піднятого кулака, зараз він стверджує, що втратив довіру до президента. "Це якийсь бардак, — скаржиться він, — мені не подобається, що він ховається у себе в бункері, а дістається мені". Вест каже, що сам він перехворів коронавірусом в кінці лютого, хоча підкреслює, що це ніяк не позначилося на його бажанні балотуватися.

Тим не менше лаяти Трампа він, за власним визнанням, не збирається. Проте критикувати Байдена він не соромиться, і багатьох це зміцнить у підозрі, що Партія дня народження — всього лише трюк, щоб переобрати Трампа. "Я не кажу, що Трамп стоїть у мене на шляху, може, він почасти і є мій шлях. А Джо Байден? Та киньте ви. Знаєте що? От Обама був особливий. Трамп особливий. Кажуть, Каньє Вест особливий. Америці потрібні особливі люди, за якими підуть інші люди. Білл Клінтон? Особливий. А от Джо Байден ні".

Новини за темою: Скандал у США: Мемуари Болтона викривають Трампа у залученні іноземних держав у президентські вибори

Починаючи з цього моменту, Вест просторікує про все на світі, періодично пускаючись в реп-імпровізації ("якщо я зловлю хвилю, то осідлаю саме цю").

Про свою політичну позицію

"Не будь Трампа, я б балотувався як республіканець. Але раз Трамп є, я буду висуватися як незалежний кандидат".

Про минулу підтримку Трампа

"Трамп з усіх наших недавніх президентів — кращий, щоб розмова про Бога не припинялась".

Про червону MAGA-кепку

"Одна з причин, чому я носив червону кепку (з гаслом Трампа "Повернемо Америці колишню велич", прим. перекл.), — це протест, щоб голоси чорних не дробилися. Крім того, мені подобаються готелі Трампа і саксофони у фойє".

Про обговорення президентських амбіцій з Білим домом

"Одного разу я розмовляв з Джаредом Кушнером, і він сказав: "У нас немає чорних лідерів, є одні аферисти". Чому? Тому що всіх чорних лідерів вони вбили". (Прохання прокоментувати в Білому домі і пресслужбі Кушнера одразу ж відхилили).

Про демократів

"Говорити, що всі чорношкірі повинні голосувати за демократів, і що я своєю кандидатурою розколюю їхні голоси, — не що інше, як різновид расизму, білого шовінізму і білого контролю. Демократи ведуть це накачування в соціальних мережах. Демократи це і мені говорили, навіть погрожували… Я зареєструвався як виборець вперше саме тому, що був наляканий. Мені сказали, що якщо я проголосую за Трампа, то моя музична кар'єра закінчиться. Мене погрозами затягували в іншу партію — як знаменитість і як чорного. Ось що демократи витворяють з моїм народом — це емоційне насильство. Їх залякали настільки, що приходить білий і каже: якщо ви за мене проголосуєте, то ніякі ви більше не чорні (натяк на коментар Джо Байдена, за який той згодом вибачився, прим. перекл.).

Про підсумки президентської гонки

"Давайте подивимося, чи вийде у мене балотуватися у 2020 або 2024 року, — адже це Бог вибирає президента. Якщо я виграю в 2020 році, такою буде воля Божа. Якщо в 2024 році, то теж".

Про лікування коронавірусу

"Ми молимося. Ми молимося за свободу. Це Бог вирішує. Треба перестати його гнівити".

Про вакцини

"Скільки наших дітей залишилися паралізованими після щеплення… Тому коли говорять, що, мовляв, завтра ми почнемо лікувати ковід вакциною, я насторожі. Це знак диявола. Вони хочуть нас чипувати, вони роблять багато чого іншого, щоб ми не пройшли в небесні врата. Мені шкода, але у цих людей вселився диявол. І найсумніше, що ми не зможемо потрапити в рай, деякі з нас не потраплять. Наступне питання".

Про рішення балотуватися

"Коли мені дали премію Майкла Джексона "Відео Авангард" на MTV. Пам'ятаю, я був дома у мами, тобто тещі, тому що у мене вдома був ремонт, вона кличе мене "сином", а я її — "мамою". Так от, я був у душі, я взагалі пишу реп в душі. Та тут прийшло в голову: "Ти будеш балотуватися в президенти", — і я зареготав як одержимий, це було круто. Я піду туди, вони будуть думати, що я буду розважати їх своїми піснями, як на всіх цих сплачених церемоніях, а я візьму і заявлю, що буду балотуватися в президенти. І я просто реготав в душі. Не пам'ятаю, чи довго це тривало, але осінило мене тоді".

Про зовнішню політику

"Я її ще не придумав. Першим ділом збираюся захищати Америку нашою великою армією. Давайте для початку подумаємо про себе".

Про аборти

"Я – за життя, бо дотримуюся біблійних заповідей".

Про те, як бути новачком у політиці

"Повинен з усією скромністю сказати, я поки не зрозумів, як складати цю головоломку. Ми говоримо про політичну гонку, точніше, політичну прогулянку, тому що, як я вже вам казав, я поки не біжу в президенти, а тільки йду. І я не тікаю, і ми, вся країна, теж йдемо. Ми більше не біжимо, ми не біжимо, ми не схвильовані, — ми під напругою. Хтось скаже: "Привіт, твоя нова машина стоїть через дорогу", і ти так розхвилювався, що перебігаєш вулицю і потрапляєш під машину. Ось як вони контролюють співтовариство чорношкірих — на емоціях: вони нас тривожать, ми такі схвильовані, але за цілих 400 років ніяких реальних змін не відбулося".

Про необхідність расового зцілення після Джорджа Флойда

"Це добре, Бог вже почав зцілення / Одна ця розмова зцілює і вчить / Нам всім потрібно почати молитися і стати на коліна… Потрібен ще рядок, і я його закінчу, як тільки підберу риму, — але не в рамках існуючих організацій. Школи, інфраструктура — всі вони придумані для того, щоб ми так і не стали тим, ким можемо стати, а лише досить гарні для корпорацій, які це все створили. Ми це все знищимо. Але конституцію рвати не будемо. Тільки вдосконалимо її".

Про місяці чорної історії

"Так ось ще що — Місяць чорної історії. Це порнографічне катування, те, що ми бачимо і що відбувається. Якщо я все правильно розумію, все це покликане показати, які ми веселі та творчі люди, який у нас гарний настрій, і яка Америка велика. Ну і ось, приїхали. Місяць чорної історії. Кожен рік нам весь місяць їздять по вухах, що ми не можемо голосувати, що є якісь "вони", ці нібито білі шовіністи. Я знаю, що кажу. Наші уми безкрайні, вони набагато глибші, ніж все те, що спливає в "ТікТок" або "Інстаграмі", щоб вплинути на наших дітей і наступне покоління".

Про коронавірус

"Тебе морозить, лежиш у ліжку і трясешься, приймаєш гарячий душ, дивишся відео, де тобі розповідають, як поправитися. Пам'ятаю, що мені сказали, що у Дрейка теж був коронавірус, і я відповів: ну я вже більше шалений, ніж він!" (сміється).

Про президентські перегони 2020 року

"Бог послав мені одкровення і сказав, що час настав. Знаєте, адже я там побував, лежав у лікарні, і люди називали мене божевільним. Але я не божевільний. Музикант може опинитися в різних умовах: вирушаєш у тур, випускаєш альбоми, дивишся — а грошей на рахунку немає. Таке може звести з розуму. Я здавався божевільним, тому що час ще не настав. А зараз настав. І потім: ми не crazy, ми - Yeezy (лінія одягу Каньє Веста, прим. перекл.). А це взагалі інший рівень! І-Н-Ш-И-Й!".

Про Джо Байдена

"Багато хто, вважає, що всі негри в партійному сенсі мають бути демократами. Ця людина, Джо Байден, сказав, якщо ти за мене не проголосуєш, значить, ти не чорний. Що, зробити вигляд, ніби ми цього не чули? Удамо, що не чули? Але ж він це сказав. Це реп. Ми будемо діяти, ми всі. Краще за всіх про це сказав Jay-Z. Що до інших кандидатів, я раджу всім відкланятися. Трамп і Байден, просто ввічливо відкланяйтесь. Це Божа земля, і ми все робимо на славу Божу. Я служу Господу нашому і Спасителю, Ісусу Христу, і докладаю для цього всі зусилля".

Про розробку політичного курсу

"Не впевнений, що моє ставлення до світу — це "курс". У мене не було курсу, коли я пішов в компанію "Найк" і запустив Yeezy, а потім відправився у "Луї" (Louis) і створив "Луї Віттон" (Louis Vuitton). Це не курс, це задум. Нам зараз потрібно оновити мислення, щоб звільнити розум".

Про Ваканду як модель управління

"Багатьом африканцям не подобається фільм ["Чорна пантера"] і їхній образ у Ваканді. Але я буду розмірковувати на прикладі Ваканди, тому що це — кращий спосіб пояснити, що ми як команда творців займемося в Білому домі… Це позитивна ідея: ось Каньє Вест, один з найвпливовіших людей, — я не кажу "найвпливовіший", все, тому що у вас є багато наддержав інопланетного рівня, і тільки разом ми можемо все врегулювати. Давайте повернемося до Ваканди… як в кіно, коли король вирушає в гості до того вченого з черевиками. Подумати тільки, скільки нас чекає інновацій, наприклад, в медицині — через великі фармацевтичні компанії — ми хочемо працювати і впроваджувати їх всі разом. Це буде не вбивство Ніпсі Гассла, про це зараз знімають документальний фільм, у нас так багато солдатів, які вмирають за нашу свободу, нашу свободу інформації, і там є ліки від СНІДу, це буде суміш великої фармакології та нетрадиційної медицини".

Про молитву в школах

"Поверніть в державу Божу, в країну Божу страх і любов до Бога у всіх школах та організаціях, і ви втихомирите страх і любов до всього іншого. Це задум диявола, щоб, знищивши Бога, наші діти вбивали себе у небачених кількостях, щоб вбивства в Чикаго залишалися на рекордному рівні, тому що поплічники диявола прибрали зі школи Бога і молитву. Це значить більше наркотиків, більше вбивств, більше самогубств".

Про податки

"Я ще недостатньо досліджував це питання. Я ним займуся з найкращими експертами, які служать Богу і запропонують краще рішення. І це буде моя відповідь на все, чого я не знаю. У мене є затичка для вух, і я збираюся нею скористатися".

Про Китай

"Коли я стану президентом, — дозвольте мені дати деякі обіцянки, — НБА відкриється всьому світу від Нігерії до Наньчану, і світ побачить гру найвидатніших спортсменів. Світ відчує зміни в цій стихії. Гроші повернуться. Я люблю Китай. Я люблю Китай. Ця хвороба — не його вина. Китайський народ не винен. Вони теж люди Божі. Я люблю Китай. Він змінив моє життя. Він змінив мій погляд на світ, він дав мені нову перспективу. Моя мама, професор англійської, викладала англійську в Китаї, коли я був у п'ятому класі".

Про страти

"Не вбий. Я проти смертної кари".

Про поліцейське свавілля

"Одна з моїх намічених справ - покінчити з поліцейською жорстокістю. Поліцейські — теж люди. Треба скасувати безглузді закони. Ось випадок з Джорджем Флойдом, — там був чорний хлопець, який сів у в'язницю, і це був його перший день на службі. Припустимо, ви перший день в загоні, а тут бувалий поліцейський з 18 порушеннями бере справу у свої руки, — не будете ж ви йому заважати, щоб відразу ж вилетіти з роботи? Особливо зараз, коли без роботи вже сидить 40 тисяч людей? Його поставили в такі умови, коли він і не розумів, що той зайде так далеко. До того ж він, мабуть, перелякався, був в шоці, прямо паралізований, як і багато інших чорних. Я з рідкісних чорних, хто говорить про це відкрито".

Про свої пріоритети

"Позбутися від хімікатів. В дезодоранті, в зубній пасті — скрізь є хімія, яка заважає нам служити Богові".

Про слоган кампанії

"Ну, ось мій другий альбом називається "Пізня реєстрація". У мене є реп: "Інша справа, моя кампанія — Каньє Вест // "Так", а не "ну", не "ага" і не "угу" // Коли я стану президентом, буде ніштяк // Дамо всім по 40 акрів землі і мулів, яка дрібниця".

Рендал Лейн

За матерыалами: ІноЗМІРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...