Ізраїль запустив супутник-шпигун

The Universe. Space. Tech
The Universe. Space. Tech

Міжнародний науково-популярний журнал з астрономії та космонавтики

Запуск ракети "Шавіт" із супутником "Офек-16" Israeli Ministry of Defense

Вранці 6 липня з ізраїльського космодрому Пальмахім відбувся запуск, про який не було оголошено заздалегідь.

Про це пише The Universe. Space. Tech.

Твердопаливна ракета "Шавіт" успішно вивела на навколоземну орбіту апарат "Офек-16", призначений для оптико-електронної розвідки. Згідно з повідомленням Міністерства оборони Ізраїлю, апарат успішно розгорнув сонячні батареї і незабаром почне передавати зображення.

Ізраїльські космічні запуски привертають увагу своєю "нетиповістю". Ця країна є однією з небагатьох, що мають як власні ракети-носії, так і супутникову промисловість. Однак її географія і непрості відносини з сусідами значно ускладнюють завдання організації космічних місій. Тому Ізраїль став єдиною країною в світі, яка здійснює запуски в західному напрямку — протилежному обертанню Землі.

Супутник "Офек-16" Israeli Ministry of Defense

Траєкторія ракет, що запускаються з космодрому Пальмахім, пролягає над Середземним морем, Гібралтарською протокою і далі над Атлантичним океаном. Таким чином, Ізраїль виключає ймовірність того, що відпрацьовані ступені (або весь носій із супутником в разі аварії) впадуть на територію арабських держав. Проблема полягає в тому, що запуски в цьому напрямку енергетично невигідні — маса виведеного на ретроградну орбіту вантажу буде значно менше, ніж при використанні такого ж носія, що стартує в східному напрямку. Тому запуски з Пальмахіму здійснюються виключно для військових потреб у тих випадках, коли з міркувань секретності супутник не можна "довірити" пусковому оператору з іншої країни.

Новини за темою: Отримані нові докази занесення життя з космосу

Ракета "Шавіт" має трирівневу конструкцію. При старті з Пальмахіму вона може вивести на орбіту до 380 кг вантажу. Загалом з 1988 р. цей носій літав у космос одинадцять разів. Дев'ять запусків були успішними, два завершилися невдачею.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...