Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Італія у владі пандемії: Трупи в туалетах і кинуті пацієнти в екскрементах

Daily Mail
Daily Mail

Британський таблоїд

Дезінфекція біля Пізанської вежі EPA-EFE

Ситуація з коронавірусом в Італії знову виходить з-під контролю: в мережі з'явилося відео, що відобразило ситуацію в переповненому COVID-госпіталі в Неаполі. Автор британського видання розповідає, яка на сьогодні обстановка в Італії, і наводить вражаючі подробиці.

Про це пише Daily Mail.

  • У Неаполі в туалеті госпіталю Кардареллі виявлено непізнаний труп;
  • Всього в декількох метрах від нього в приймальні реанімації, перетвореної на палату, лежать на ліжках пацієнти;
  • Сьогодні один міністр сказав, що ситуація в Неаполі вийшла з-під контролю;
  • У середу в Італії зафіксовано 623 смерті; це найвищий показник з 6 квітня.

У мережі з'явилося відео, де видно труп у лікарняному туалеті імпровізованої палати, яка переповнена хворими. Тим часом кількість заражень коронавірусом і померлих в Італії різко зросла.

Непізнана людина поступила в лікарню з підозрою на коронавірус. Вона чекала своєї черги на тест в переповненому і брудному приймальному відділенні реанімації в госпіталі Кардареллі в Італії.

Ці кадри зняв хворий чоловік, який каже: "Цей чоловік мертвий. Це лікарня Кардареллі. Отак. Це відділення реанімації".

"Ця жінка лежить у власній сечі і фекаліях, і ми не знаємо, чи жива вона чи мертва. Ота жінка, ми нічого не знаємо".

Міністр закордонних справ Луїджі Ді Майо, який родом з цього регіону, сьогодні заявив: "Ситуація в Неаполі і в багатьох районах Кампанії вийшла з-під контролю... центральний уряд повинен втрутитися, тому що часу вже не залишилося".

Ще далі на півдні, на острові Сицилія, мер Палермо в понеділок виступив з попередженням, що його регіону загрожує невідворотна "масова загибель", тому що кількість інфікованих там зростає.

"На півночі завжди була система охорони здоров'я з хорошим обладнанням і оснащенням, рівномірно розподіленим по всій території. Там ситуація теж далека від оптимальної, але південь у порівнянні з північчю це справжня пустеля", — заявив агентству "Рейтер" Карло Палермо (Carlo Palermo), який очолює профспілку лікарів ANAAO-ASSOMED.

Чиновники з органів охорони здоров'я заявили, що проводять розслідування за фактом смерті, проте Ді Майо підкреслив, що це один з багатьох шокуючих інцидентів, про які йому в останні дні розповідали жителі Кампанії.

Розаріо Ламоніка (Rosario Lamonica), який зняв відео, заявив: зробив це заради того, щоб люди знали, що відбувається. "Коли я звернувся по допомогу, мене ніхто не слухав. Були й такі, хто сказав, що це не моя справа", — розповів Ламоніка.

Цей 30-річний чоловік потрапив у госпіталь двома днями раніше, коли у нього за результатами аналізів виявили COVID-19. Він мав труднощі з диханням.

"Ця людина (мертва) була зі мною в палаті, разом з іншими людьми похилого віку", — розповів Ламоніка італійському інформаційному агентству АНСА.

Міністр Ді Майо написав у Фейсбуці: "Відео мертвого пацієнта, що лежить в туалеті госпіталю Кардарелі, шокує. Життя кожного громадянина і право на здоров'я є пріоритетом, який потрібно відстоювати насамперед. Якщо з цим не може впоратися місцева влада, це має зробити держава".

"Досі я мовчав, роблячи це з поваги до всіх інститутів, але зараз ми повинні негайно втрутитися, особливо на півдні, якому загрожує крах".

Представники влади заявляють, що ситуація в Кампанії є відображенням загальної катастрофи в системі охорони здоров'я на більшій частині півдня, який в основному благополучно пережив першу хвилю COVID-19, яка завдала головного удару по півночі країни. Але друга хвиля пандемії дуже сильно вдарила по півдню.

У четвер в Італії було зафіксовано 636 смертей і 37 978 нових випадків хвороби.

Загальне число інфікованих швидко перевалило за мільйон, причому половина інфекцій припала на останні 19 днів.

Новини за темою: Смертність від COVID-19 далеко за межею в один мільйон: Прогнози й загрози для України

Всього в Італії від коронавірусу померло 43 589 осіб. За кількістю смертей вона займає шосте місце в світі.

Лікарні по всій країні не справляються зі стрімким зростанням числа захворювань, проте на бідному півдні обстановка особливо гнітюча, хоча у нього було ціле літо, щоб підготуватися до другої хвилі.

Хворим в Неаполі дають кисень і ставлять крапельниці, просовуючи трубки через вікна їхніх автомобілів, тому що вони годинами чекають результатів тестів і розміщення в лікарні.

Останні цифри уряду від 2018 року наочно демонструють різницю в рівні медицини. Щорічні витрати на душу населення в сфері охорони здоров'я в північному регіоні Лігурія становили 1 844 фунта стерлінгів, а в сусідній Емілії - Романьї - 1 772 фунта.

У Кампанії ці витрати становили 1 524 фунта, будучи найнижчими в Італії, а в сусідній з нею Калабрії вони дорівнювали 1 532 фунтам.

Але питання не тільки в грошах. Безгосподарність і неорганізованість теж чинять свій негативний вплив на півдні. Проблеми вийшли на перший план в цьому місяці, коли глава департаменту охорони здоров'я Калабрії, даючи інтерв'ю на державному телебаченні, заявив, що не несе ніякої відповідальності за складання плану дій в надзвичайній ситуації для боротьби з коронавірусом, який довго відкладали.

Щоб довести свою правоту, цей чиновник, відставний генерал Саверіо Котічеллі (Saverio Cotticelli) показав лист міністерства охорони здоров'я, де викладені керівні вказівки з цих питань. Прямо перед камерами Котічеллі почав повільно усвідомлювати, що він все-таки відповідає за підготовку цього плану. Наступного дня він подав у відставку.

У Калабрії на початку року було 146 ліжок у відділеннях інтенсивної терапії. До кінця жовтня їх число збільшилося всього до 154, хоча уряд в Римі вимагав від регіонів за літо подвоїти число місць в реанімаціях.

Коли уряд країни в цьому місяці розділив Італію на три категорії за ступенем ризику для здоров'я, він одразу помістив Калабрію в червону зону і ввів там частковий режим самоізоляції.

Італійцям, які живуть в таких червоних зонах, загрожує до шести років позбавлення волі, якщо вони порушать правила карантину або збрешуть представникам влади.

Людей з коронавірусом, які залишають свої будинки і розносять хворобу, можуть звинуватити в поширенні епідемії, і в цьому випадку вони можуть сісти у в'язницю на термін від шести місяців до трьох років.

На загальний подив, Кампанію на основі алгоритму з 21 показника помістили в жовту зону найменшого ризику.

Це рішення породило сумніви в тому, що регіон надає достовірні дані. Міністерство охорони здоров'я Італії направило туди інспекторів для перевірки ситуації на місці.

Лікар екстреної медичної допомоги Мауріціо Кап'єлло (Maurizio Cappiello), що працює в Неаполі в госпіталі Кардареллі і є членом профспілки ANAAO-ASSOMED, заявив, що хвороба поширюється в геометричній прогресії.

"Ми вже пройшли критичну точку. Єдиний спосіб впоратися з надзвичайною ситуацією в Кампанії - це ввести тотальний режим ізоляції", - сказав він.

Сплеск інфекції коронавірусу в італійських в'язницях

COVID-19 швидко поширюється в тюрмах Італії, про що в четвер заявила профспілка тюремної охорони. Вона закликала уряд активніше стримувати спалах інфекції.

8 листопада 1 265 охоронців і ув'язнених отримали позитивний результат аналізу на новий коронавірус. За даними профспілки, 13 днями раніше таких людей було в чотири рази менше - 344.

Особливо страждають в'язниці Мілана і Неаполя. Охорона становить серед інфікованих майже 60%. Профспілка заявила, що більшість ув'язнених не потребують госпіталізації, і їх лікують у в'язниці. "Ми вимагаємо, щоб місцеві органи охорони здоров'я провели перевірку на відповідність місць загального користування санітарно-гігієнічним нормам", — написала профспілка в четвер в листі, адресованому відповідним міністерствам і керівникам.

Міністерство юстиції на прохання дати коментар не відреагувало.

Коли наприкінці лютого в Італію прийшла перша хвиля коронавірусу, в'язниці викликали стурбованість в першу чергу, тому що вони постійно переповнені. Правозахисні організації давно вже засуджують такий стан справ, називаючи його порушенням прав людини.

В італійських в'язницях міститься приблизно 54 900 осіб, хоча їх максимальна місткість становить 50 500. Такі офіційні дані.

У березні в місцях позбавлення волі спалахнули жорстокі бунти, коли влада ввела обмеження на відвідування в спробі стримати коронавірус. Щонайменше 12 людей загинули, в основному від передозування наркотиками, які були захоплені в тюремних медпунктах.

"Я сподіваюся, що особи, відповідальні за прийняття рішень, не стануть зволікати, чекаючи, коли такі рішення стануть неминучі через протести і загибелі людей", - сказав керівник профспілки тюремної охорони Лео Бенедучі (Leo Beneduci).

Під час першого спалаху COVID влада звільнила частину літніх ув'язнених, в тому числі понад 300 членів банд і наркоторговців, щоб зняти навантаження на в'язниці. Однак це рішення викликало обурення, і влада була змушена скасувати його. Лідер правої опозиційної партії "Ліга" Маттео Сальвіні (Matteo Salvini) застеріг уряд про неприпустимість повторення цього кроку.

Росс Ібетсон

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...