live

Ідея про спільний контроль кордону на Донбасі не нова й провалиться з тієї ж причини, що й у 2014 році

Юрій Бутусов
Юрій Бутусов

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор. НЕТ"

На безпековій конференції в Мюнхені Володимир Зеленський заявив, що Україна може разом з бойовиками ОРДЛО та представниками ОБСЄ контролювати українсько-російський кордон president.gov.ua

Заява президента Володимира Зеленського про спільний контроль російсько-українського кордону на Донбасі українськими військовими або правоохоронцями спільно з "представниками тимчасово окупованих територій" - тобто з членами незаконних збройних формувань і співробітниками ОБСЄ не є простим рішенням складної проблеми. Це викликає нові запитання.

Про це пише Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.

  1. Хто командує спільним патрулем і чиї накази виконуються? Чи будуть підкорятися українські бійці наказам російських командирів і командирів незаконних збройних формувань? Підпорядкування українських підрозділів в ході виконання завдань командуванню противника - це державна зрада. Місія ОБСЄ є цивільною і не має повноважень командувати військовими, і не зможе виконувати функції посередника.
  2. Чи будуть передані патрулям функції контролю державного кордону? Яким чином патрулі зможуть зупинити порушників державного кордону України?
  3. Чи буде в українських бійців у складі патрулів право застосовувати зброю? Яке озброєння будуть мати у своєму розпорядженні патрулі?
  4. Хто проводить розслідування можливих конфліктів та порушень в ході діяльності спільних патрулів?
  5. Хто несе відповідальність за життя українських бійців, у разі нападу на них під час перебування на території, де не діють закони України?
  6. Який контингент і яка техніка буде виділена, щоб забезпечити патрулювання 408 кілометрів непідконтрольного державного кордону вдень і вночі? На яких базах вони будуть розташовуватися? Має йтися про угруповання в кілька тисяч осіб із бойовою технікою, інакше патрулі не зможуть цілодобово контролювати кордон.
  7. Чи готове керівництво України в разі нападу на українських бійців у складі спільних патрулів застосувати силу для покарання винних у нападі?

Ідея про спільні патрулі аж ніяк не є нововведенням. Спільний контроль кордону у такому форматі обговорювався із самого початку перших Мінських угод в 2014-му році. Тоді переговори про спільний контроль провалилися з тієї ж причини, по якій проваляться і в 2020-му.

Мир на Донбасі - це питання довгострокової стратегії, над якою треба обов'язково думати. Пора вже припинити стрясати повітря старими фразами, заїждженими за п'ять років Мінська.

Юрій Бутусов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...