Групи прихильників дефолту: Хто вони?

Тарас Козак
Тарас Козак

Український політик

Іван Шилов/ИА REGNUM

Дефолт варто використовувати, коли є чітке розуміння усіх проблем та загроз, які будуть наслідком такого рішення. У соціальних мережах поширюються дописи прихильників дефолту. Хто вони та які цілі переслідують?

Про це пише Тарас Козак на своїй сторінці в Facebook.

У моїй ФБ-стрічці нова тема. Купа дописів про дефолт. Навіть люди, які не дуже розуміють різницю між словами "дефолт" і "дефіцит", також пишуть цілі опуси.

Я спробував класифікувати групи прихильників дефолту.

1. Олігархи. Цим особам чим гірше в країні, чим слабкіша держава, тим краще. Вони заробили свої величезні статки, користуючися слабкістю державних інституцій. На словах усі олігархи за рівні правила гри, але вони ніколи не втратять можливість підкорегувати закони під свої інтереси та скористатися привілеями прямого доступу до керівництва країни.

Олігархи не виживають при конкурентній ринковій економіці. Тому дефолт для них - покращення становища.

1'. Посіпаки олігархів. Тут все просто. Ці особи просто заробляють гроші за виконання забаґанок олігархів. Нічого особистого, just business. Чимало таких серед народних депутатів, чиновників, журналістів.

2. Популісти. Вони заробляють свій політичний капітал на людській жадібності. "Не віддамо борги клятим капіталістам, краще поділимо зекономлені гроші між хорошими українцями!" Історія свідчить, що так не буває. Ділити при дефолті нічого, крім злиднів, падіння нацвалюти та безробіття. Зразу після дефолту, зазвичай, не стає краще.

Втім, популісти не переймаються. Вони переключаться на нові теми, а наслідки дефолту на своїх плечах тягнутиме весь народ.

Новини за темою: Між Габоном і Еквадором: Боргова і фінансова стійкість України - дослідження

3. Теоретики-економісти. Ці готові навести приклади, що в Доісторичні часи царство Тутанхамона не віддало борг у сім мішків золота хазарам, і нічого поганого не трапилося. Чи сучасні приклади Польщі та Греції, котрим теж списали борги. Але ці економісти не знають чи не враховують контекст, у якому були подібні угоди. І не варто порівнювати оголошення дефолту, коли ти НЕ МОЖЕШ платити, з ніби-то дефолтом, коли ти можеш, але НЕ ХОЧЕШ віддавати борги.

4. Пересічні. Ці щиро вірять в змову Сороса з ілюмінатами та гуманоїдами, котрі разом хочуть зубожіння українців, щоб забезцінь забрати собі нашу святу землю, а українців перетворити на кріпаків. Тут складно щось коментувати.

5. Блогери. Цим "по-барабану" про що писати. Лише б тема була гаряча, щоб збирати лайки і коменти. Повна каша з розумінням матеріалу, але великий апломб і часто дискусія в стилі "а ти хто такий?"

Тепер моя точка зору.

Дефолт - це нормальний діловий інструмент. Його варто використовувати, коли ти чітко розумієш усі проблеми та загрози, що будуть внаслідок дефолту. При цьому треба пам‘ятати, що доведеться домовлятися з кредиторами, пояснювати, чому ти не можеш розплатитися, реструктуризовувати заборгованість і, згодом, віддавати борги. Зі втратою міжнародної репутації та внутрішньої фінансової стабільності.

Тарас Козак

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...