Гонка вакцин від COVID-19: 31 препарат вже проходить випробування на людях

Sasapost
Sasapost

Єгипетська політична онлайн-газета

Російська вакцина від COVID-19 Андрій Рудаков/Bloomberg

Гонка за друге місце в розробці вакцини від COVID-19 триває. На сьогоднішній день 31 препарат проходить випробування на людях. Деякі країни перейшли в завершальні стадії досліджень. У статті представлені сім вакцин, які претендують на успіх. Одна з них, до речі, була розроблена на початку XX століття для боротьби з туберкульозом.

Про це пише Sasapost.

Дослідники у всьому світі розробляють понад 165 вакцин проти коронавірусу SARS-CoV-2, що викликає захворювання COVID-19, і 31 вакцина проходить випробування на людях. Вакцини зазвичай вимагають багаторічних досліджень і випробувань, перш ніж потрапити в клініку, але вчені поспішають створити безпечну і ефективну вакцину від коронавірусної інфекції до наступного року.

Кілька днів тому в Росії була зареєстрована перша вакцина від коронавірусу, розроблена Національним дослідницьким центром епідеміології і мікробіології імені М. Ф. Гамалії без проведення третього етапу досліджень, тобто без остаточної перевірки ефективності та безпеки. Проте Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що дослідження вакцини повинно бути проведено відповідно до встановлених процедур на кожному етапі розробки, щоб гарантувати безпеку і ефективність препаратів, які надійдуть у виробництво. У ВООЗ додали, що вони підтримують контакти з російськими вченими і чекають можливості проаналізувати інформацію про випробування вакцини.

Нагадаємо, що коронавірус SARS-CoV-2 з'явився в китайському місті Ухань в кінці 2019 року, а потім поширився по всьому світу. На момент написання даного звіту кількість виявлених випадків зараження коронавірусною інфекцією в світі перевищила позначку в 22 мільйони осіб. З початку епідемії від захворювання в різних країнах померли понад 777 тисяч осіб, змогли пройти успішний курс лікування і повністю одужати більше 14,5 мільйонів заражених.

В цілому, будь-яка вакцина повинна пройти певні етапи випробувань, щоб довести свою безпеку, ефективність і відсутність серйозних побічних ефектів. Перші випробування на людях почалися в березні цього року. Відзначається, що тестування одних вакцин виявилося провальним, результати інших все ще невідомі, а треті вже перейшли на завершальну стадію клінічних випробувань.

Новини за темою: Перша у світі вакцина від COVID-19: Російський "ящик Пандори" чи порятунок від епідемії?

Якщо в організмі добровольців, проімунізованих вакциною, виробляються антитіла і формується імунна відповідь, то це означає, що вакцина поки працює успішно, але все ще потребує подальшого тестування. На наступному етапі дослідники вводять вакцину одним добровольцям, а іншим - плацебо, і чекають, щоб дізнатися, хто заразиться вірусом. Далі визначається, чи захищає вакцина від зараження коронавірусом, ефективна вона чи ні, і тільки після того, як вакцина довела свою ефективність, дослідники продовжують спостерігати за її впливом на організм.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) очікує, що вакцина для профілактики коронавірусної інфекції повинна запобігти захворюванню або зменшити його тяжкість принаймні у 50% вакцинованих людей. Крім того, третя фаза якраз і існує для того, щоб виявити рідкісні побічні ефекти, які не спостерігалися на попередніх стадіях випробувань.

Деякі вакцини вже на завершальній стадії випробувань. Нижче ми розповімо про них.

1. Вакцина Moderna

Американська біотехнологічна компанія Moderna ("Модерна") розробила вакцину на основі мРНК. Перші випробування цієї вакцини почалися в березні цього року і дали позитивні результати. Після закінчення другої фази випробувань 27 липня фахівці відразу приступили до третьої. У фінальній стадії клінічних випробувань братиме участь 30 тисяч осіб у 89 районах США. Уряд США виділив компанії Moderna ("Модерна") на розробку вакцини проти коронавірусу майже мільярд доларів. Дослідження впливу вакцини Moderna ("Модерна") ведуть Національні інститути охорони здоров'я, які виявили, що вакцина захищає мавп від коронавірусної інфекції.

2. Вакцина BioNTech

Німецька компанія BioNTech ("Біонтек"), що працює разом з американською компанією Pfizer ("Пфайзер") і китайською Fosun Pharma ("Фосун Фарма"), розробила вакцину на основі мРНК. У травні цього року вони провели паралельно-послідовні випробування, що передбачають одночасне проведення першої та другої фази для прискорення темпів проведення клінічних випробувань. Повідомляється, що 27 липня тестування вакцини перейшло на другу і третю стадії.

3. Вакцина CanSino

Китайська компанія CanSino ("Кансіно") розробила ще одну вакцину. Перший етап клінічних випробувань пройшов у травні цього року, підтвердивши безпеку вакцини. У липні був опублікований звіт про сильну імунну відповідь на вакцину. На початку серпня Міністерство охорони здоров'я Саудівської Аравії оголосило про завершення третього етапу клінічних випробувань вакцини CanSino ("Кансіно") в країні.

4. Вакцина Оксфордського університету

Шведсько-британська компанія AstraZeneca ("АстраЗенека"), що працює разом з Оксфордським університетом, розробила вакцину проти коронавірусу, яка, згідно з проведеними дослідженнями, змогла захистити мавп від коронавірусу. Компанія AstraZeneca ("АстраЗенека") отримала 1,2 мільярда доларів від США на розробку вакцини. Спільні випробування показали, що вакцина безпечна і не викликає серйозних побічних ефектів. У тілах добровольців, яким вводили вакцину, утворилися антитіла до коронавірусу. Повідомляється, що в даний момент вакцина паралельно проходить другу і третю стадії клінічних випробувань.

5. Вакцина Sinopharm

Інститут біологічних продуктів Уханя повідомив, що готовий виробляти інактивовану вакцину проти коронавірусу, розроблену Державною компанією Sinopharm ("Синофарм"). Перші клінічні випробування показали, що у добровольців з'явилися антитіла в достатній кількості, але у деяких з них спостерігалися симптоми лихоманки. У липні цього року компанія оголосила, що приступила до третьої фази клінічних випробувань в Об'єднаних Арабських Еміратах за участю 15 тисяч добровольців. Ця ж компанія спільно з Пекінським інститутом біотехнологій розробляє ще одну вакцину, яка також перебуває на третій фазі клінічних випробувань.

6. Вакцина Sinovac

Інша китайська вакцина розробляється на основі тієї ж технології, що використовується компанією Sinopharm ("Синофарм"). Китайська компанія Sinovac ("Синовак") повідомила, що приступила до третьої фази клінічних випробувань в Бразилії.

7. Протитуберкульозна вакцина

Ця вакцина була розроблена на початку XX століття для боротьби з туберкульозом. В цей час австралійські вчені проводять випробування протитуберкульозної вакцини, щоб належним чином перевірити її ефективність проти симптомів коронавірусу. Повідомляється, що вони перейшли до третьої фази клінічних випробувань.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...