Глава МЗС Кулеба їде "домовлятися" з Угорщиною?

Дмитро Воронков
Дмитро Воронков

Політтехнолог, журналіст

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба має намір відправиться в Угорщину для врегулювання міждержавних спорів. Яку загрозу представляє цей візит?

Про це пише Дмитро Воронков на своїй сторінці в Facebook.

За інформацією "Європейської правди", офіційною метою зустрічі буде підписання угоди про угорську позику для інфраструктурних проєктів на Закарпатті.

"Реальне завдання - в іншому. Міністри повинні узгодити зустріч президента Зеленського та прем'єр-міністра Орбана, а також узгодити компромісні домовленості лідерів, які повинні відкрити можливість для виходу з кризи у відносинах наших держав", - пише ЗМІ.

Відверто кажучи, є сумніви, що ця поїздка увінчається успіхом у відношенні нормалізації міжнародних відносин.

Хоча б тому, що Україна їде не "з дарами", а проханнями. Зрозуміло, що прагнення України покращити інфраструктурні умови для жителів Закарпаття ніби як і похвально, і угорцям повинно бути приємно. Але той факт, що за гроші самих угорців, звучить навіть трохи образливо, оскільки може створити враження споживацького ставлення з боку України. А це точно не шлях до залагодження конфлікту.

Тому вважаю, що в пріоритеті української влади не стільки реальні спільні проєкти або практичне згладжування конфлікту, скільки посилення іміджу Володимира Зеленського як дипломата і створення ілюзорності прогресу в "потеплінні" відносин з Угорщиною.

Справа в тому, що ВАЗ нічим похвалитися щодо зовнішньої політики, що є пріоритетним завданням для будь-якого глави держави. Більше того, скоріше, навпаки, його політика тільки розкачала нові міжнародні конфлікти.

До речі, президент Володимир Зеленський, як і його попередник, також проігнорував ризики, які являє собою закон про освіту, і 13 березня підписав скандальний закон про середню освіту, який Верховна Рада ухвалила 16 січня. Що не сподобалося не тільки угорцям, але і полякам та румунам. І хоча цим Україна виконала останню рекомендацію Венеціанської комісії щодо закону "Про освіту" від 5 вересня 2017 року, навряд чи угорців влаштує друга мовна модель для приватних шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких відносяться до мов ЄС. Третя ж модель, що стосується російськомовного населення, і того жорсткіше.

Крім того, чинний глава держави ненароком ставав "чорною плямою" і в українсько-американських відносинах. Йдеться про скандал навколо сина Байдена. Знову ж, був ризик зіпсувати стосунки і з Грузією після спроб призначити Саакашвілі віцепрем'єром.

Іншими словами, Зеленському необхідно реабілітувати свій імідж у питаннях зовнішньої політики, і тому для ОП важливий сам факт зустрічі Зеленського з Орбаном, ніж практичний результат цієї зустрічі. А Орбан цілком може скасувати цю зустріч і знову вдарити по репутації глави української держави. Тому ключове завдання МЗС України просто не допустити зриву зустрічі з прем'єром Угорщини.

Дмитро Воронков

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...