Флот НАТО вторгся в Баренцеве море, і Росія негайно відповіла

Фенікс
Фенікс

Один з провідних і найбільш прогресивних і відкритих інтернет-видань в материковому Китаї

Есмінець ВМС США Donald Cook U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist Seaman Edward Guttierrez III

Незважаючи на те, що холодна війна закінчилася багато років тому, ворожість Європи щодо Росії не ослабла. І поява кораблів НАТО в акваторії Баренцевого моря – яскравий тому приклад.

Про це пише "Фенікс".

Незважаючи на те, що в період епідемії коронавірусної пневмонії Росія простягнула руку допомоги західним країнам і США, це не пом'якшило двосторонні відносини. Заради вигоди Сполучені Штати будуть продовжувати підбурювати союзників до тиску на Росію.

4 травня Національний центр управління обороною РФ повідомив про те, що військові кораблі НАТО зайшли в акваторію Баренцового моря. У відповідь Північний флот Росії почав пильно стежити за пересуванням цих військових кораблів. У повідомленні підкреслюється: "Північний флот почав відслідковувати переміщення декількох кораблів НАТО, включаючи есмінець "Портер", есмінець "Дональд Кук", есмінець УРО "Рузвельт" ВМС США і фрегат УРО "Кент" ВМС Великобританії. Всі ці судна з'явилися у водах Баренцева моря 4 травня о 7 годині ранку за московським часом".

Можна помітити, що на цей раз Росія відреагувала дуже швидко, оскільки Баренцове море має важливу геостратегічну цінність. Фактично стратегічні "ворота" Росії знаходяться в цьому районі Баренцева моря, а знамените місто Мурманськ розташоване саме на його узбережжі. Це місто-порт, що не замерзає, є важливим військовим вузлом Росії. Баренцове море не тільки забезпечує Росію широким виходом в океан, але і полегшує проведення широкомасштабних військових навчань російського ВМФ.

Для Росії поява флоту НАТО в Баренцевому морі є подією, через яку варто насторожитися. Раніше Сполучені Штати вже направляли велику авіаносну групу в Баренцове море, щоб таким чином спровокувати Радянський Союз. У той час за операцію відповідали авіаносець ВМС США "Ейзенхауер" і його бойова група. Цей величезний флот був відправлений прямо на Кольський півострів, де розташований Мурманськ, і як тільки Радянський Союз виявив цю масштабну бойову групу, він послав на перехоплення безліч стратегічних бомбардувальників, в результаті чого обидві сторони деякий час перебували в стані бойової готовності на морі.

Хоча холодна війна закінчилася вже багато років тому, ворожість західних країн по відношенню до Росії не ослабла. Навіть під час нинішнього спалаху пандемії коронавірусної пневмонії країни НАТО під керівництвом США, як і раніше, постійно провокують Росію. Нещодавно патрульний протичовновий літак P-8A "Посейдон", що належить ВМС США, кружляв поряд з військово-повітряними та військово-морською базами Росії в Сирії. Російський винищувач Су-35 перехопив у повітряному просторі Середземного моря патрульний літак P-8A "Посейдон". Небезпечне зближення російського літака з "Посейдоном" стало причиною протесту з боку Америки, і якийсь час США і Росія були в стані словесної війни.

Новини за темою: Російський Су-57 проти американського F-35: Чиї винищувачі п'ятого покоління кращі?

В Балтійському регіоні також розгорнулася запекла боротьба між Росією і НАТО. У середині квітня почалися масштабні навчання над Балтійським морем за участю численних російських винищувачів, в результаті чого кілька винищувачів F-16 ВПС Бельгії були підняті в повітря за тривогою. Російські винищувачі, які знаходилися в процесі виконання бойових навчань  були перехоплені, бельгійський пілот навіть увійшов у зону російських навчань і погрожував атакою, через що між сторонами розгорнулося запекле протистояння.

Після цього в Балтійському морі були проведені військові навчання НАТО під кодовою назвою Ramstein Alloy 20-1. Винищувач ВПС Бельгії F-16 також спробував наблизитися до російського кордону, що призвело до його строковим перехоплення двома російськими винищувачами Су-27. Росія направила в цей регіон стратегічні бомбардувальники (серед яких були і бомбардувальники Ту-160), щоб продемонструвати свою силу західним країнам. Побоюючись потуги російських стратегічних бомбардувальників, винищувачам багатонаціональної Європи довелося кілька разів підніматися в повітря.

Очевидно, що конфронтація між Росією та західними країнами вже довгий час є "звичайною справою". Цього разу Сполучені Штати взяли на себе ініціативу "штовхнути ногою двері", і флот НАТО увійшов в російські стратегічні "ворота". Це також показує, що НАТО під керівництвом США намагається ще сильніше спровокувати Росію. Звичайно, це неминуче призведе до того, що Росія посилить пильність, і протистояння між двома сторонами на морі стане неминучим. Крім того, це також відображає зверхнє ставлення та упередження західних країн по відношенню до Російської Федерації. Навіть те, що в період епідемії коронавірусної пневмонії вона простягнула руку допомоги західним країнам і США, не пом'якшило двосторонні відносини. Заради вигоди Сполучені Штати будуть продовжувати підбурювати союзників до тиску на Росію.

Цзюнь Цзянь

За матеріалами: "ІноЗМІ"

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...