Ердоган перетворив собор Святої Софії на мечеть: Чергове ознаменування з перебудови світу?

Гліб Простаков
Гліб Простаков

Бізнес-аналітик

Собор Святої Софії в Стамбулі перетворили на мечеть Фото з відкритих джерел

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган підписав указ про присвоєння собору Святої Софії статусу мечеті. Початок тектонічних змін у перебудові світу?

Про це пише Гліб Простаков на своїй сторінці в Facebook.

Тільки що Держрада Туреччини позбавила собор Святої Софії статусу музею. Тепер храм знову буде перетворений на мечеть. Через багато років загравання з турецькими націоналістами, президент Ердоган змусить їх вибирати, з ким вони подумки - з ним або з покійним творцем сучасної Туреччини Мустафою Кемалем Ататюрком.

Армія і світськість більше не є основами турецької держави. Незаперечний авторитет армії був остаточно добитий в 2016 році під час невдалого державного перевороту, коли генерали - колись арбітри держави - були використані в політичних розборках Заходу з Туреччиною. Світськість Туреччини вмирає на наших очах.

Новими основами проголошуються релігія і пантюркізм. Чи достатньо у Ердогана сил для зміни засад держави покаже час. Так чи інакше, сьогодні він відкрито кинув виклик Ататюрку і принципам, на яких формувалася Туреччина після Першої світової війни.

Новини за темою: Ердоган має намір зіштовхнути лобами Захід і Схід, як передрікав Хантінгтон

Сьогоднішню подію за масштабами можна порівняти з рішенням Трампа визнати столицею Ізраїлю Єрусалим і перенести туди посольство. Як і рішення про облаштування мечеті у Святій Софії зміна статусу Єрусалиму стало початком тектонічних змін з переоблаштування світу.

У цьому великому русі будуть ліквідовані майже всі старі заморожені конфлікти: ізраїльсько-палестинський, кіпрський, нагірно-карабахський, абхазький, придністровський, кашмірський і так, звичайно, ж донбаський. В процесі цього руху будуть створені нові вогнища конфліктів і нові заморозки.

Вже не Свята Софія, але Айя Софія стала ще одним символом прийдешніх великих змін.

Гліб ПростаковРедакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...