live

Енергетична війна: Росія вже довела до банкрутства одну з найбільших газових компаній США

The National Interest
The National Interest

Американське аналітичне видання з військово-політичної тематики з друкованим журналом

Андрій Рудаков/Bloomberg

Одна з найбільших сланцевих компаній у США нещодавно заявила про банкрутство, оскільки газова промисловість зіткнулася з подвійною проблемою — зі страхами у зв'язку з поширенням коронавірусу, а також з тривалою війною Росії проти американських енергетичних компаній.

Про це пише The National Interest.

Компанія "Вайтінг петролеум" (Whiting Petroleum) у минулу середу першою серед газових гігантів дійшла до банкрутства, оскільки сьогодні багато виробників в цій області змушені розплачуватися за кредитами, а відбувається все це на тлі війни в області нафти, яку ведуть між собою найбільші світові виробники енергоресурсів. На тлі цієї міжусобиці компанія "Вайтінг петролеум" вирішила скористатися главою 11 чинного в штаті Техас закону про захист від банкрутства.

Ціни на нафту знизилися в районі 30 доларів за барель, після того як саудити спробували добитися скорочення видобутку для підтримки цінового рівня, а Росія в цей момент стала викидати на ринок сотні тисяч барелів нафти. Москва стурбована тим, що Сполучені Штати і американські сланцеві компанії спробують скористатися ситуацією у тому випадку, якщо Саудівська Аравія скоротить видобуток нафти.

Новини за темою: Нафтове прокляття: Насувається занепад, а потім і падіння нафтової імперії Перської затоки

За даними Бадді Кларка (Buddy Clark), співголови міжнародної корпоративної юридичної фірми "Хейнс анд Бун" (Haynes & Boone), кількість банкрутств буде збільшуватися, оскільки видобуток сирої нафти зростає, а попит на неї падає.

"Це дуже складна ситуація для всіх", - зазначив Кларк у четвер в інтерв'ю газеті "Волл-стріт джорнел". На його думку, навіть суди з питань банкрутства зараз під тиском через великий наплив справ. "Це дивна динаміка, однак люди хочуть швидко почати процедуру банкрутства, щоб виявитися першим у списку", — додав він.

Інші енергетичні компанії, швидше за все, зіткнуться з такими ж проблемами.

Американські видобувні компанії протягом 2020 року можуть оголосити дефолт на суму боргу в 32 мільярди доларів, якщо коронавірус і Росія продовжать завдавати ударів по енергетичній галузі. За даними рейтингового агентства "Фітч рейтінгс" (Fitch Ratings), рівень дефолтів по боргах може становити 17%. До пандемії коронавірусу експерти цієї компанії передбачали дефолти по кредитах на рівні 7%.
Тим часом ціни на нафту пішли вгору в четвер після зробленого президентом Дональдом Трампом натяку на те, що його російський візаві Володимир Путін і наслідний принц Мухаммед бен Салман повідомили йому про можливе скорочення видобутку сирої нафти.

Новини за темою: США готові домовлятися про скорочення видобутку нафти?

Пан Трамп на своїй сторінці в "Твіттері" розповів про свою розмову з МБС (з наслідним принцом), який перед цим мав розмову з російським президентом Путіним". "Я чекаю і сподіваюся, — підкреслив президент Трамп, — що вони скоротять видобуток нафти приблизно на 10 мільйонів барелів".

Незабаром після цього ціни на нафту трохи поповзли вгору. Промисловий індекс Доу — Джонс підвищився більш ніж на 500 пунктів після публікації цього "твіту" пана Трампа. Сміливі слова президента можуть надати перепочинок нафтовій галузі, яка в складному становищі через те, що ціна на нафту скоротилася приблизно на 60% за останній місяць.

Видобуток природного газу був на підйомі більше десяти років до цього збою.

Управління з енергетичної інформації (Energy Information Administration) Міністерства енергетики США в 2010 році опублікувало прогноз, згідно з яким Сполучені Штати до 2019 року повинні були виробляти приблизно 6 мільйонів барелів нафти на день, а не 12 мільйонів барелів, як це було насправді. Управління з енергетичної інформації зробило тоді й інші прогнози, які, зрештою, не реалізувалися.

Новини за темою: Нафта по 10 доларів за барель: Чи зможе американська енергетична незалежність пережити цінову війну 2020 року?

Згідно з прогнозами Управління з енергетичної інформації, ціна на нафту повинна була скласти в 2019 році близько 100 доларів за барель, а не 60 доларів, на якому вона закріпилася. Крім того, це управління, судячи з усього, не змогло правильно передбачити, як застосування гідророзриву пласта вплине на видобуток природного газу протягом минулого десятиліття.

Кріс Вайт

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...