Екстрене засідання РНБО через рішення КСУ: Що варто зробити президенту для реанімації судової реформи?

Юрій Бутусов
Юрій Бутусов

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор. НЕТ"

Президент України Володимир Зеленський president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський скликав термінове засідання Ради національної безпеки та оборони, імовірно у зв'язку зі скандальним рішенням КСУ щодо неконституційності статті 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування. 

Про це пише Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.

Президент Володимир Зеленський оголосив засідання РНБО про загрозу національній безпеці у зв'язку з рішеннями судів.

Судячи з останніх заяв Офісу президента і з початку розгляду у Вищій раді правосуддя законопроєкту про ліквідацію ОАСК, необхідність прийняття якихось рішень в судовій системі починає усвідомлюватися.

Отже, що повинен зробити президент?

1. Ліквідація Окружного адміністративного суду. Для цього у президента є необхідні повноваження з прискореної підготовки, розгляду і голосування в парламенті. Судді Окружного суду, які підозрюються у справі НАБУ, повинні бути позбавлені недоторканності та віддані під суд.

2. Новий законопроєкт, який терміново голосує парламент для відновлення електронних декларацій.

3. Завершення перевірки НАЗК декларацій суддів. Доручення Службі безпеки відкрити кримінальну справу щодо можливої спроби захоплення державної влади та розслідування по голові КС судді Тупицькому, який не задекларував придбання майна в Криму, про зв'язки з владою РФ.

Новини за темою: В ЄС вважають рішення КСУ підставою для тимчасового призупинення безвізу

4. У Конституційному Суді є вакансії суддів - треба обрати нових суддів.

5. Винести до парламенту обговорення судової реформи як головного пріоритету роботи влади, і робити доповіді суспільству про реалізацію судової реформи не рідше, ніж про будівництво доріг.

6. Провести засідання Антикорупційної ради в розширеному складі для вироблення антикорупційної стратегії, політики для всіх гілок влади на рік. Залучити в розробку політиків і експертів, в тому числі з опозиції та громадянського суспільства.

7. Відповісти собі на питання - судами буде маніпулювати Андрій Портнов, менеджер ОАСКу і Печерського суду, з яким щодня контактує Офіс президента, чи все-таки президент зрозуміє, що судова система - це стрижень держави, і там потрібні не "рішали", а професійні об'єктивні рішення?

Вірніше, з відповіді на останнє запитання Зеленському варто було б почати - інакше і все попереднє він буде не в змозі компетентно виконати.

Юрій Бутусов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...