Дивні підземні радянські танки в битві за Сталінград

ABC
ABC

Іспанська загальнонаціональна щоденна газета

Німецькі солдати споглядають один з багатьох радянських танків, закопаних в землю, який служив фортецею для солдатів, які захищали околиці міста, Сталінград, листопад 1942 року Orbis

Битва за Сталінград стала найзапеклішою битвою в історії, а поразка німецької армії — найбільшим провалом Адольфа Гітлера. Примітно, що в битві танки використовувалися новим оригінальним способом, що наочно продемонстровано на фотографії 1942 року.

Про це пише ABC.

Зображення закопаної в землю броньованої техніки, перетвореної в бастіон захисту міста, подало ідею про створення нового типу машин.

Під час Другої світової війни танки використовували по-новому. Потужні гармати та мотори, що забезпечують рух гусениць, значно збільшилися розміри та вогнева міць — все це зробило танк невіддільною частиною битв. Неможливо уявити бліцкриг, блискавичну війну, без застосування цих бойових машин. Танк вважався самостійною силою. Німеччина під керівництвом генерала Гудеріана (Guderian) першою дійшла цього висновку.

Росіяни почали виробляти танки у великих кількостях, витративши на це величезні ресурси. У Сталінграді виробляли до 40% всіх T-34, можливо, найкращих танків часів Другої світової війни. Виробництво зупинилося в 1942 році, але до самого останнього дня танки йшли з цехів на фронт, а вели їх самі робітники.

Новини за темою: Чому легендарний танк Т-34 позбавив Гітлера шансів захопити СРСР

Битва за Сталінград стала найзапеклішою битвою в історії за кількістю крові, пролитої на квадратний метр. У період з 23 серпня 1942 року по 2 лютого 1943 там загинуло понад два мільйони осіб. Поразка німецької армії на російській землі стала, без перебільшення, найбільшим провалом військ Гітлера.

У цій лютій битві танки використовували новим оригінальним способом, що відмінно показано на фотографії, опублікованій 27 вересня 1942 року в севільському виданні ABC. Зображений на фотографії танк, хоч ми й не змогли ідентифікувати його, хтось "втопив" у воронці від вибуху бомби, тим самим перетворивши бойову машину в бастіон захисту міста.

Текст, який супроводжував зображення, пропонував новий напрямок в розробці такої зброї. "Якби існували машини, які могли б ховатися від погляду противника, як підводні човни, або ховатися хоча б частково, щоб захищатися, то вони б виглядали так", — написав автор тексту Ель Каїд Міа (El Kaid Mia). Також він пропонував "оснастити ніс танка механізмом для копання. Якщо танк зіткнеться із серйозним протитанковим опором або загороджувальним вогнем артилерії, то зможе просто закопатися в землю. Зверху залишиться тільки вежа, і танк перетвориться на неприступний форт. Так буде посилено опір противнику, що наступає".

"Зрозуміло, що такий танк не можна буде використовувати в регіонах із кам'янистим ґрунтом, але для піщаних ґрунтів або оброблюваної землі він підійде", — додавав автор.

Новини за темою: Як у роки Другої світової війни в СРСР розробляли модель літаючого танку

"Ця фантазія породжена зображенням напівмертвих танків, перетворених на рубіж захисту Сталінграда. Чи стане вона коли-небудь реальністю? Тільки час і техніка зможуть дати відповідь", — закінчував свої роздуми Ель Каїд Міа.

Фотографія належить агентству Орбіс (Orbis). Під час Другої світової війни ABC отримувало фотографії армій обох сторін. Є безліч фотографій німецької армії, велика їх частина зроблена в перші три роки. Так само є фотографії італійців та інших союзників. Їх дуже багато в архівах ABC, вони складають цікаву колекцію, за допомогою якої можна побачити війну очима кожної зі сторін, що беруть участь.

Федеріко Аяла Серенссен

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...