Другий імпічмент Трампа: Що далі?

Костянтин Сонін
Костянтин Сонін

Економіст, професор Чиказького університету

Спікер Палати представників конгресу США Ненсі Пелосі демонструє підписаний документ про імпічмент президенту Дональду Трампу AP Photo / Alex Brandon

Палата представників Конгресу США оголосила імпічмент президенту Дональду Трампу. До демократів, які проголосували за імпічмент, приєдналося 10 республіканців, включаючи одну з керівниць республіканців в палаті, Ліз Чейні. Що це означає і як далі розвертатимуться події?

Про це пише Костянтин Сонін на своїй сторінці в Facebook.

Може здатися, що 10 республіканців, які підтримали відсторонення від влади президента від своєї партії - це мало. Насправді, це багато - це вдвічі більше, ніж число тих, хто проголосував за імпічмент президента від своєї партії у всіх імпічментах в історії США разом узятих. У 1868 році (Ендрю Джонсон) було 0 голосів, в 1998 (Білл Клінтон) - 5, в 2019 (Дональд Трамп, перший імпічмент) - 0.

Тепер справа переміщається в Сенат, який збереться, найраніше, 19 січня, за день до закінчення президентських повноважень Трампа. Теоретично, якщо Сенат проголосує в цей же день, віцепрезидент Майк Пенс буде президентом на один день. Однак швидше за все справу буде розглянуто, коли президентом вже буде Байден, а більшість у Сенаті перейде до демократів. Це важливо, тому що тепер вони будуть керувати всією процедурою.

Новини за темою: Як Трамп блокує транзит влади і руйнує досягнення у зовнішній політиці

У Сенаті потрібно отримати 67 голосів, щоб президент був засуджений. До 50 голосів демократів додадуться голоси сенаторів республіканців - як мінімум Сасса, Томі, Мурковскі і Ромні. Чи знайдуться ще 13 осіб - велике питання. Я б сказав, що, скоріше, ні, але це залежить від поведінки Трампа. Лідер республіканських сенаторів Мітч Макконел сьогодні сказав, що він для себе поки не вирішив, як він проголосує.

Якщо Дональд Трамп буде засуджений Сенатом після відходу з поста президента 20-го січня, то він позбудеться постпрезидентських пільг і послуг і не зможе більше балотуватися в президенти.

Костянтин Сонін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...