Новини » Події Читать эту новость на русском

Дослідження Всесвіту: Астрономи знайшли "Пі-Землю"

N+1
N+1

Російське науково-популярне інтернет-видання

Уявлення художника про поверхню планети Проксима b ESO

Астрономи завдяки космічним і наземним обсерваторіям відкрили землеподібну екзопланету K2-315B, що знаходиться на орбіті у маломасивного червоного карлика. Незвичайність відкриття в тому, що значення орбітального періоду планети збігається з першими трьома знаками числа Пі.

Про це пише N+1.

Стаття опублікована у журналі The Astronomical Journal.

Космічні телескопи, такі як "Кеплер" або TESS, дозволяють вести безперервні спостереження за десятками тисяч зірок поза атмосферою Землі, що призвело до відкриття декількох тисяч екзопланет за допомогою методу транзитної фотометрії. Це дає можливість астрономам зрозуміти ступінь унікальності Сонячної системи або визначити найбільш поширені типи екзопланет. З іншого боку, наземні телескопи, оптичні системи яких безперервно вдосконалюються, також дозволяють виявляти екзопланети, причому при значно менших витратах на будівництво та утримання. Одним з яскравих прикладів роботи наземних телескопів вважається відкриття системи TRAPPIST-1, що містить сім скелястих екзопланет, три з яких знаходяться в населеній зоні своєї зірки, а також випадки виявлення екзопланет у найближчих до Сонця зірок, в тому числі в Проксими Центавра, в рамках проєкту RedDots.

Група астрономів на чолі з Прайвалом Ніраулою (Prajwal Niraula) з Массачусетського технологічного інституту повідомляє про відкриття екзопланети в червоного карлика K2-315 (або EPIC 24963167) спектрального класу М3.5, що знаходиться за 186 світлових років від Сонця, маса якого становить лише 0,17 маси Сонця. Спочатку вчені проаналізували архівні дані "Кеплера", який спостерігав за зіркою в 2017 році, і виявили кілька подій транзиту планети по диску зірки. Щоб підтвердити відкриття, астрономи провели спостереження за системою за допомогою телескопів наземної обсерваторії SPECULOOS, яка займається пошуком населених планет навколо ультрахолодних зірок, а також за допомогою інструменту HIRES, встановленого на одному з телескопів Кека, щоб визначити параметри батьківської зірки.

Виявилося, що K2 - 315B порівнянна з Землею — її радіус становить 0,95 радіуса нашої планети. Планета здійснює один оборот навколо своєї зірки за 3,14 дня, через що вчені дали їй неофіційну назву "π-Земля". Вона малопридатна для існування життя, тому що розрахункова температура її поверхні становить близько 450 кельвінів. Проте, астрономи вважають, що K2 - 315B є однією з небагатьох відомих екзопланет земного типу, яка може мати теплу атмосферу, придатну для досліджень за допомогою майбутнього космічного телескопа "Джеймс Вебб".

Новини за темою: Отримано нові докази занесення життя з космосу

Вторинний аналіз даних космічних телескопів вже неодноразово приводив до відкриттів нових кандидатів в екзопланети, в тому числі і до підтвердження їхнього статусу.

Олександр Войтюк

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...