Дослідження Всесвіту: Астрономи відкрили найбільшу кам'янисту планету

The Universe. Space. Tech
The Universe. Space. Tech

Міжнародний науково-популярний журнал з астрономії та космонавтики

Гарячий Нептун у поданні художника University of Warwick/Mark Garlick

Команда астрономів з Ворицького університету повідомила про відкриття вельми незвичайної екзопланети, що отримала позначення TOI-849b.

Про це пише The Universe. Space. Tech.

Вона обертається навколо сонцеподібної зірки, розташованої на відстані близько 730 світлових років від Сонячної системи. Радіус цього об'єкта приблизно дорівнює радіусу Нептуна, він робить один оберт навколо свого світила всього за 18 годин. Через таку близькість денна сторона екзопланети розігріта до 1500°C.

TOI-849b привернула увагу вчених завдяки тому, що її орбіта проходить в т. з. "нептуновій пустелі". Цим терміном астрономи називають область простору поблизу зірок, де практично не зустрічається тіл подібних розмірів. Не дивно, що дослідники почали додаткові спостереження незвичайної екзопланети з метою точніше визначити її характеристики.

Проведені за допомогою спектрографа HARPS вимірювання показали, що маса TOI-849b в 39 разів перевищує масу Землі. Це означає, що її середня щільність практично дорівнює земній. Таким чином, вона є найважчою кам'янистою екзопланетою, виявленою астрономами.

Новини за темою: Отримано нові докази занесення життя з космосу

За словами дослідників, до теперішнього часу вже сформульовані дві основні теорії формування TOI 849 b. Згідно з першою з них, спочатку екзопланета була схожа на Юпітер, але згодом втратила більшу частину летких речовин під впливом якого-небудь зовнішнього фактора — зіткнення з іншим планетоподібним тілом, гравітаційного впливу з боку зірки або ж фотовипаровування атмосфери (виносу її в космос під дією випромінювання центрального світила). Друга теорія припускає, що TOI 849 b може бути "невдалим" газовим гігантом. Можливо, в період формування планети в акреційному диску відбулася якась подія, через яку вона так і не змогла обзавестися потужною газовою оболонкою.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...