Донецьк вже представив дорожну карту по Донбасу – чи представить Україна свою?

Микита Варламов
Микита Варламов

Політолог-міжнародник

На засіданні ТКГ Леонід Кравчук пообіцяв, що вже через тиждень українська делегація надішле свій власний аналогічний проєкт дорожньої карти Фото з відкритих джерел

Донецьк вже представив компромісну дорожню карту з врегулювання конфлікту на Донбасі. Чи стримає слово українська сторона?

Про це пише Микита Варламов у блозі на Korrespondent.net.

14 жовтня на засіданні ТКГ Леоніда Кравчука безпосередньо запитали про те, чи збирається Україна виконувати Мінські угоди на практиці. Тоді Кравчук відповів: у ТКГ просто немає повноважень, щоб ставити завдання Верховній Раді і президенту України. Щоб вибратися з цього глухого кута, Донецьк і Луганськ запропонували тоді розробити в ТКГ компромісну дорожню карту – з тим, щоб її змогла схвалити Верховна Рада і тим самим – поставити перед українською делегацією конкретне завдання і дати їй повноваження. Результатом мали б стати конкретні домовленості щодо врегулювання конфлікту відповідно до Мінських угод.
Деякі деталі дорожньої карти, запропонованої Донецьком і Луганськом, вже відомі - витяги з цього документа далі по тексту.

А поки стало відомо, що вчора на засіданні ТКГ Леонід Кравчук не просто особисто запропонував, а й пообіцяв, що вже через тиждень українська делегація надішле в ТКГ свій власний аналогічний проєкт дорожньої карти. І що в такій дорожній карті будуть враховані всі без винятку питання, порушені Донецьком і Луганськом, – з конкретними термінами і послідовністю кроків. Подивимося, що це буде за проєкт і чи дозволить він розблокувати Мінські переговори.

Новини за темою: Кравчук призначив нового радника з інформаційної політики України в ТКГ: Що про нього відомо

А поки - ось витяги з дорожньої карти Донецька і Луганська:

1. До __ жовтня 2020 року представники України та окремих районів Донецької та Луганської областей України (далі - ОРДЛО) в Тристоронній контактній групі (далі – ТКГ) узгодять заходи щодо посилення режиму припинення вогню (Додаток 1) і забезпечать їх негайне безумовне виконання без будь-яких вилучень і самостійних інтерпретацій.

2. Не пізніше 3 днів з дня набрання чинності Постановою Верховної Ради України Про затвердження (схвалення) справжньої Дорожньої карти представники України та представники ОРДЛО в ТКГ (далі – Сторони) забезпечать надання в ТКГ переліків осіб, взаємно запитуваних Сторонами до звільнення та обміну, з розподілом їх за такими категоріями: (1) "встановлено - згоден на обмін", (2) "згоден на обмін - готовий до обміну", (3) "встановлено – не згоден на обмін" і (4) "не встановлено" і не пізніше 15 днів зроблять взаємне звільнення та обмін осіб 2 за принципом "всіх на всіх", а також приступлять до спільної роботи з підготовки до звільнення та обміну осіб, включених до категорії 1.

4. Не пізніше 10 днів з дня набрання чинності Постановою Верховної Ради України Про затвердження (схвалення) цієї дорожньої карти сторони узгодять і затвердять додаток No2 до Рамкового рішення ТКГ від 21 вересня 2016 р. і приступлять до розведення сил і засобів на визначених у ньому 4 ділянках (Слов'яносербськ, Петрівка, Нижньотепле, Григорівка), а також приступлять до спільної роботи з підготовки загального плану розведення сил і засобів по всій лінії зіткнення.

5. Не пізніше 30 днів з дня набрання чинності Постановою Верховної Ради України Про затвердження (схвалення) цієї дорожньої карти президент України на виконання і розвиток схваленого Радою Безпеки ООН (Резолюція 2202 від 17 лютого 2015 р.) комплексу заходів з виконання Мінських угод вносить до Верховної Ради України проєкт Закону України "Про внесення змін до Конституції України (в частині децентралізації влади)", що передбачає наступні перехідні положення Конституції України:

"На період до 2050 року у складі України утворюються Окремий район Донецької області та Окремий район Луганської області. Особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування, межі територій, порядок формування, система та основні повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у зазначених районах встановлюються окремим законом України.

Микита Варламов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...