Донбас: Росія - допомогу, а Україна - блокаду

Єгор Гринєв
Єгор Гринєв

Економіст

Днями стало відомо, що Москва відправить на Донбас гуманітарну допомогу для боротьби з коронавірусом Фото з відкритих джерел

Чому Росія витрачає сотні мільйонів на допомогу Донбасу в боротьбі з коронавірусом, а Україна тримає регіон в блокаді?

Хороше питання, чи не так? Днями стало відомо, що Москва відправить на Донбас гуманітарну допомогу для боротьби з коронавірусом. Відправлять ліки, тести, засоби захисту, дезінфектори, ШВЛ, кисневі концентратори, пульсоксиметри. Допомога загальною вартістю 150 мільйонів гривень. Великий обсяг.

Логічно виникає питання, а як же Україна? Київ допомагає українцям на Донбасі по той бік лінії розмежування? Якби. Україна досі тримає Донбас у блокаді, не виплачує соцвиплати на Донбасі і вже довгий час не впускає українців з Донбасу на підконтрольну територію.

Маємо ситуацію, коли інша країна підтримує людей, а рідна їх кинула. Звучить різко, але по суті це так і є. Наші чиновники в Києві на камери видавлюють із себе завчене "Донбас – це Україна", а на ділі ця сама Україна відгородилася від Донбасу колючим дротом і економічною блокадою. Навіть роботу КПВВ у Станиці Луганській призупинили. Мовляв, ви там з коронавірусом самі якось розбирайтеся, Україна вам не помічник.

Новини за темою: Росія передала Донбасу допомогу для боротьби з COVID-19 на сотні мільйонів гривень. А Україна ввела блокаду

І при всьому цьому Росія у нас офіційно - країна-агресор. І при всьому цьому ця ж Росія готова поставляти вакцину від коронавірусу Україні, всій, не тільки Донбасу. Правда, якщо українська влада продовжить нинішню політику, скористатися цією вакциною зможуть тільки на Донбасі, по той бік лінії розмежування. У Донецьку і Луганську не витають в хмарах і неіснуючої західної вакцини не чекають, а візьмуть ту, яка є і яка працює.

І в якому світлі після всього цього опиниться Київ в очах жителів Донбасу? Упевнений, пояснювати не потрібно. Власне, місцеві вибори, що наближаються, покажуть, а що думають про нинішню владу українці на підконтрольній території. Є відчуття, що нічого хорошого.

Єгор Гринєв

Оригінал на сайті Korrespondent.net.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...