До бюджету потрібні гроші зараз, але зібрати країна їх не може. І так завжди

Сергій Лямець
Сергій Лямець

Журналіст, блогер

З відкритих джерел

Оригінал на сторінці Сергія Лямця в Facebook

Замкнуте коло будь-якого уряду України.

1. Гроші в бюджет, Пенсійний фонд і соцфонди потрібні зараз.

2. Зібрати гроші швидко і багато можна тільки з легальної економіки. Але вона постійно стискається.

3. Дивлячись на статистику, складається враження, що ми живемо на руїнах Чорнобиля. Але це не так. Коли їдеш по Україні, розумієш, що гроші в цій країні є, і чималі. Просто вони в "тіні". Їх сховали.

4. В "тіні" - це добре. Це запорука виживання населення України. Якщо перейдемо в білу при діючих правилах, то виживуть всього кілька відсотків жителів країни.

5. Але "тінь" - вона як клаптева ковдра. Така економіка не може швидко зростати та системно. Швидке та системне зростання дасть тільки зростання світлого сегмента за зрозумілими правилами, яких дотримуються.

6. Але щоб побудувати таку систему, потрібні час і зусилля. А найголовніше, заважають дві речі:

  • Потрібно почати з встановлення правил, і контролювати їх жорстке виконання. І тут ми, як в анекдоті про ментів, виходимо самі на себе. Як же вийти з такого глухого кута? Виходить, або зовнішня сила (Рюрик, монголи), або внутрішня сила, яка зазвичай з'являється не від хорошого життя.
  • Ну і звичайно... гроші потрібні зараз. А значить, ніхто не буде будувати систему, від якої вийде заробити тільки через N років.

Чекаємо відставки чергового прем'єра, який не впорався, і призначення нового уряду професіоналів. Ну і не дивуємося, якщо життя створить нам все більш жорсткі умови, які змусять дотримуватися правил.

Сергій Лямець

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...