Новини » Світ Читать эту новость на русском

Для чого Росія планує розмістити гіперзвукові ракети в Сибіру?

Фенікс
Фенікс

Один з провідних і найбільш прогресивних і відкритих інтернет-видань в материковому Китаї

Багатоцільовий винищувач Міг-31 з гіперзвукової ракетою "Кинджал" на репетиції повітряної частини параду Перемоги в Москві РІА Новини/Ілля Питалєв

Арктика, Далекий Схід, Середня Азія — ці регіони становлять для Росії особливу цінність, і в Кремлі збираються розмістити в Сибіру гіперзвукові ракети, щоб забезпечити їх безпеку.

Про це пише Фенікс.

Теми сьогоднішньої дискусії — чому Росія розміщує гіперзвукові ракети в Сибіру, і публічне зізнання США в тому, що вони хочуть перетворити Сирію на болото, в якому "застрягне" Росія. У дискусії взяли участь два військових оглядача — професор Чен Ханьпін і доцент Юань Чжоу. Вони дадуть розгорнуту відповідь на ці два питання.

Як повідомляється, пілоти "бойових повітряних кораблів", що дислокуються в Сибіру, почнуть освоювати гіперзвукові ракети "Кинджал" вже в наступному році. Чому Росія вирішила розмістити гіперзвукові ракети в Сибіру?

За словами російських військових, розміщення гіперзвукових ракет в прикордонних районах головним чином "прикриває" три дуже важливих регіони: Арктику, Далекий Схід і Середню Азію. По-перше, в центральноазіатському регіоні Сполучені Штати скоро виведуть війська з Афганістану, тому обстановка в регіоні може погіршитися. І якщо розмістити кращу шахову фігуру в Сибіру, то тоді можна буде в разі необхідності безпосередньо вдарити по Середній Азії.

По-друге, на Далекому Сході в Росії існує територіальний спір з Японією: та завжди тримала в умі "північні території", а Сполучені Штати виступали її тіньовим спільником. Якщо ракети "Кинджал" будуть розгорнуті в Сибіру, вони точно зможуть досягти Далекого Сходу і захистити спірні території між Росією і Японією.

Новини за темою: В передчутті холодної війни: Флот НАТО увійшов в Баренцове море вперше за 35 років

По-третє, Росія завжди вважала Північний полюс своєю власною територією, і якщо вона розгорне гіперзвукові ракети в Сибіру, то у разі необхідності вона зможе точно нанести удар з Північного полюса і захистити суверенні права, на які претендує в Арктиці.

Тепер перейдемо до Сирії. Як повідомляється, спеціальний представник США по Сирії визнав, що місія американських військових у Сирії була не в боротьбі з тероризмом, а в тому, щоб війна виявилася "болотом" для Росії. Колись В'єтнам та Афганістан були "болотом", в якому загрузли США і Радянський Союз. Чи стане нинішня сирійська війна таким же "болотом", але вже для Росії?

У війни як "болота" є три основних аспекти: у першу чергу, це серйозні економічні витрати. Ми знаємо, що ці дві затяжні війни (у В'єтнамі та Афганістані) значною мірою витратили стратегічні ресурси обох країн і стали нестерпним тягарем для їх економік. Величезні витрати американської армії під час війни у В'єтнамі призвели до того, що з 1960-х по 1970-ті роки США перебували в невигідному положенні в процесі боротьби з Радянським Союзом за світове панування. Економічні втрати Радянського Союзу через війну в Афганістані були ще серйознішими, і можна сказати, що ця війна є однією з важливих причин краху економіки СРСР.

Другий аспект — це величезні людські втрати: під час війни у В'єтнамі в американській армії загинуло в загальній складності 60 тисяч і 300 тисяч отримали поранення. Радянська армія втратила 15 тисяч осіб в Афганістані за весь час десятирічної війни, було поранено 36 тисяч осіб, а небойові втрати від різних хвороб склали 410 тисяч осіб.

Третій аспект — це скомпрометована політична репутація. Ці дві війни були типовими зразками військової агресії. Будучи агресорами, і США, і Радянський Союз не тільки зіткнулися з опором з боку місцевого населення, але і з фактичним засудженням міжнародного співтовариства за жорстокість. Така війна — це дійсно гігантське болото, яке завдало серйозної шкоди самим агресорам.

Нинішня ситуація для Росії в Сирії кардинально відрізняється. По-перше, Росія — не агресор, вона офіційно прийняла запрошення сирійського уряду і була зустрінута і широко підтримана урядом і народом Сирії. Крім того, з точки зору зовнішніх капіталовкладень Росії це справді під силу: вона головним чином забезпечує Сирію зброєю, авіаційною підтримкою та військовим керівництвом, але не направляє в країну численні наземні війська.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...