Десять неправдивих або недостовірних заяв Байдена і Трампа один про одного

CNN
CNN

Американський телеканал

Кандидат від Демократичної партії Джо Байден випереджає чинного президента Дональда Трампа в середньому на 7-8% Фото з відкритих джерел

Американська телекомпанія CNN зібрала всі випадки, коли президент США Дональд Трамп і його суперник на цей пост Джо Байден допускали помилкові висловлювання один про одного. 

Про це пише CNN.

Дональд Трамп і його суперник-демократ Джо Байден останні кілька місяців нападають один на одного по всіх фронтах. Трамп сипав на адресу Байдена численними і необґрунтованими звинуваченнями, нерідко перебільшуючи їх заради ефекту. Але і Байден теж нерідко робив не точні за фактами, а то і навмисні заяви, що вводять в оману стосовно Трампа, часом вириваючи слова президента США з контексту.

Ось список десяти нападів Байдена та Трампа один на одного, які можна назвати помилковими, оманливими або вирваними з контексту.

Нападки Трампа

1. Ніби Байден хоче ввести загальний карантин

Трамп неодноразово заявляв, що, ставши президентом, Байден планує посадити всю країну на карантин для боротьби з коронавірусом.

Факт: це неправильно і вирвано з контексту. Трамп посилається на інтерв'ю, де Байден відповідає на питання про гіпотетичний сценарій, а не про реальні заходи.

В інтерв'ю телеканалу "Ей-бі-сі" 21 серпня Байдена запитали, як би він вчинив на місці президента, якщо експерти порадили йому закрити всю країну. Байден відповів: "Я б так і зробив. Я б послухався учених".

Так що насправді Байден не пропонував вводити загальний карантин США просто зараз. Крім того, президент не має права ввести карантин по всій країні одним особистим вольовим рішенням. Він може лише запропонувати рекомендації, що слід робити владі штатів, а також вжити інших заходів. Але у президента немає повноважень вирішувати, які обмеження зобов'язані вводити окремі штати.

Новини за темою: Дискусія на межі люті: Як пройшли перші дебати Трампа та Байдена

2. Ніби Байден назвав погромників "мирними протестувальниками"

У передвиборчій промові в Північній Кароліні Трамп заявив, що Байден підтримав бунтівників, назвавши їх "мирними демонстрантами".

Факт: це брехня. Байден слушно зауважив, що багато хто з протестувальників налаштований мирно. Але агресивних погромників це не стосується. Навпаки, він неодноразово засуджував насильство, заворушення і грабунки.

3. Ніби Байден хоче скоротити поліцію

І Трамп, і його союзники звинувачували Байдена в прагненні скоротити поліцію або урізати її фінансування.

Факт: заклик "скоротити поліцію" Байден категорично не підтримав. Навпаки, його план реформи кримінального правосуддя включає нові вкладення в заходи з охорони громадського порядку. Ще передбачається, що частина фінансування може бути перенаправлена на соціальні служби, консультації з психічного здоров'я і доступне житло, але в липневому коментарі одному активістові Байден відразу ж перейшов до своєї попередньої пропозиції — відмовити у федеральному фінансуванні конкретним поліцейським дільницям, які не відповідають певним вимогам.

4. Ніби Байден "ховається від вірусу в підвалі"

Влітку Трамп почав натякати, що Байден з початку пандемії відсиджується у себе в підвалі і не показується на публіці.

Факт: це перебільшення. Якщо Трамп продовжував свою роз'їзну кампанію, не звертаючи уваги на пандемію, то Байден з середини березня по травень дійсно сидів вдома, регулярно проводячи віддалені заходи з підвалу або вітальні. Однак починаючи з кінця травня колишній віцепрезидент все ж здійснив низку поїздок.

Після двох місяців без публічних заходів через пандемію коронавірусу і розпорядження влади штату не виходити на вулицю Байден взяв участь у церемонії на день поминання 25 травня і поклав вінок.

1 червня Байден був присутній на зборах громади Африканської методистської єпископальної церкви у Вефілі, штат Делавер, 2 червня виступив у Філадельфії з промовою про расизм і лідерство, 5 червня виступив в Делавері з економічних питань, 8 червня зустрівся з сім'єю Джорджа Флойда в Х'юстоні, а 11 червня провів круглий стіл з економічних питань у Філадельфії. За минулі місяці він взяв участь в цілому ряді публічних заходів.

5. Ніби Байден хоче заборонити видобуток сланцевого газу

На позицію Байдена щодо так званого фрекінгу - видобутку сланцевого газу і нафти методом гідророзриву - Трамп нападає відразу з обох боків. Зокрема, Трамп стверджує, що Байден неодноразово обіцяв заборонити фрекінг, а потім раптом злякався і змінив свою позицію.

На недавньому мітингу в Пенсільванії Трамп заявив: "Байден говорив: "ми заборонимо гідророзрив". І потім цілий рік він це повторював. І раптом нещодавно - новий поворот: ну, може, трохи фрекінгу ми все ж дозволимо".

Кілька днів по тому Трамп сказав, що Байден "забрав всі свої слова щодо сланцевого газу".

Факт: слова Трампа вводять в оману. У письмових планах Байдена повної заборони на гідророзрив ніколи не згадувалося. Однак деякі підстави для твердження Трампа все-таки є: під час праймеріз Демократичної партії Байден не раз пропонував відмовитися від фрекінгу, чим створив плутанину щодо своєї позиції. Відтоді він прямо заявив, що загальнонаціональну заборону на метод гідророзривів не підтримує (почасти тому, що не вірить, що така заборона пройде через Конгрес).

Нападки Байдена на Трампа

1. Трамп не називав вірус "качкою".

Того тижня, коли витрати його кампанії на рекламу досягли піку, Байден опублікував у себе у Твіттері рекламу, де розкритикував президента Дональда Трампа за коментарі, які той нібито зробив щодо пандемії. Зокрема, те, що Трамп назвав вірус "качкою".

25-секундний рекламний ролик Байдена починається з кадрів з передвиборчого мітингу Трампа 28 лютого в Південній Кароліні. У рекламі демонструється короткий уривок, де Трамп говорить "коронавірус", потім після склеювання додає: "Це їхня нова "качка". Супутній титр говорить: "Трамп — публіці: це все "качка!".

Факт: це спроба, що вводить в оману, представити все так, ніби Трамп свідомо назвав коронавірус "качкою". Хоча коментар Трампа може здатися дещо заплутаним, реклама Байдена вириває його слова з контексту і нечесно склеює два звукові фрагменти.

Взагалі ж на мітингу 28 лютого Трамп висміював демократів за критику його кроків у боротьбі з коронавірусом. І насправді дві фрази, які в рекламному ролику звучать поспіль, розділяє 56 секунд.

2. Трамп не читає Біблію догори ногами

17 вересня в ефірі "Сі-Ен-Ен" Байден посварив Трампа за те, що той позував для преси перед церквою з Біблією в руках. За словами Байдена, демонстрантів силою вигнали з парку навпроти Білого дому спеціально для фотосесії. Крім того, Байден припустив, що Трамп тримав Біблію "догори ногами", після чого повернувся до свого бункера.

Байден заявив, що демонстрантів розігнали, щоб Трамп міг пройти до протестантської церкви, тримаючи Біблію догори ногами. При цьому Байден додав: "Я взагалі не знаю, чи відкривав він її хоч раз".

Факт: тут Байден помиляється одразу двічі. Трамп не тримав Біблію перевернутою, а його візит до бункера відбувся за кілька днів до цієї події. 29 травня на тлі жорстких протестів Трампа було ненадовго доставлено до бункера Білого дому. Це було за три дні до відвідування церкви Святого Івана.

Позуючи перед церквою, Трамп стояв із Біблією в руках. Фото і відео доводять, що він тримав її правильно.

3. Трамп не є "президентом дефіциту"

У своїй передвиборчій промові в Мічигані про виробництво і підтримку профспілок Байден заявив, що за нинішньої адміністрації торговий дефіцит США досяг рекордно високого рівня.

"За президента Трампа торговий дефіцит США виріс, — сказав Байден. — Це рекордно високий рівень. Дозвольте мені загострити на цьому увагу: торговий дефіцит США за Трампа останні три роки перебуває на рекордно високому рівні".

Факт: Байден помиляється. Торговий дефіцит у перерахунку на товари та послуги за президентства Трампа дійсно виріс, але загальний торговий дефіцит рекордно високого рівня не досяг. Однак якщо судити щодо товарів, Байден має рацію. Але при цьому він не уточнив, що мав на увазі тільки товари.

Загальний торговий дефіцит сягнув рекордної позначки в 763,5 млрд дол. у 2006 році за Джорджа Буша. За даними Бюро перепису населення, до кінця президентського терміну Барака Обами у 2016 році він коливався і впав до 481,2 млрд дол.

Дефіцит виріс за Трампа, досягнувши 576,9 млрд дол. у 2019 році незважаючи на передвиборчу обіцянку Трампа у 2016 році його скоротити.

4. Трамп теж засуджував "білий шовінізм"

16 червня в інтерв'ю в Інстаграмі з актрисою і музикантом Кеке Палмер Байден заявив, що Трамп не визнає проблему білого шовінізму.

Факт: Трамп білий шовінізм засудив і лише нещодавно визнав, що "деякий" системний расизм у США, "ймовірно", існує.

Після масової стрілянини в Огайо і Техасі в серпні 2019 року Трамп у заздалегідь підготовленій промові заявив, що "наша нація повинна одноголосно засудити расизм, фанатизм і перевагу білої раси. Ці зловісні ідеології має бути переможено. В Америці немає місця для ненависті".

У 2017 році за два дні після мітингу "Об'єднаних правих" у Шарлоттсвіллі, штат Віргінія, де було вбито Хезер Хеєр, Трамп засудив расизм, зокрема "ку-клукс-кланівців, неонацистів, білих шовіністів та інші групи ненависті, які огидні всьому, чого ми, американці, дотримуємося і що плекаємо".

Ця заява прозвучала за кілька днів після того, як Трамп припустив, що по обидва боки мітингу зійшлися "дуже хороші люди", за що піддався різкій критиці з боку Байдена та інших.

Трампа також критикували за те, що не так наполегливо й послідовно критикував насильство з боку білих шовіністів. Він, можливо, й справді не громив білий шовінізм так, як тероризм з боку ісламських екстремістів або злочини нелегальних іммігрантів. Було й таке, що Трамп і сам припускався расистських висловлювань.

Проте слова, що він взагалі не визнавав проблему білого шовінізму, є неправдою.

5. Трамп не пропонував скасувати "пенсійний податок"

Байден часто критикував Трампа за його "план" скасувати податок, який фінансує більшу частину соціального страхування.

Факт: ніякого офіційного плану Трамп не публікував, але робив плутані коментарі щодо намірів назавжди "скасувати" податок на заробітну плату. Ці свої виступи вони згодом не прояснив і не виправив. Його помічники, однак, стверджували, що Трамп не пропонує скасувати податок, а має намір лише пробачити недоплати щодо податків на заробітну плату.

Тара Субраманіам, Холмс Лайбранд

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...