Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Держслужба з питань етнополітики та свободи совісті підтримує антиконституційний закон про примусове перейменування УПЦ

Правблог
Правблог

Telegram-канал про те, що хвилює і що цікаво православним

Голова Держетнополітики Олена Богдан Lb.ua

Про це можна судити за підсумками інтерв'ю голови згаданої структури Олени Богдан.

Поки вона говорить вельми дипломатично. Якщо закон скасують, то служба виконуватиме рішення Конституційного суду. Однак свою особисту підтримку закону Богдан нехай і не зовсім прямо, але висловлює.

З чим же пов'язана така позиція голови держслужби, яка раніше обіцяла бути об'єктивною і неупередженою на своїй посаді?

Як зазначило наше джерело із секретаріату Кабміну, зараз на Богдан чиниться сильний тиск.

З одного боку напирає лобіст ПЦУ Андрій Юраш, який програв у боротьбі за крісло Держслужби. Останній нещодавно очолив відділ у структурі Секретаріату уряду, який відповідає за проблематику державно-церковних відносин. Використовуючи свої нові можливості, Юраш і відіграється на Богдан і її структурі, змушуючи їх дрейфувати в бік політики протистояння УПЦ.

З іншого боку приєдналися сили, близькі до партії "ЄС" Петра Порошенка. Так, її представник і ще один лобіст ПЦУ Ростислав Павленко бажає застовпити за собою статус негласного куратора Богдан з питань формування політики держави щодо релігійної сфери. При цьому він прямо заявляє голові Держслужби, що та абсолютно не розбирається в нюансах ввіреної їй області відповідальності, і що їй потрібна кваліфікована допомога. В його особі, відповідно.

Більш того, активно використовується і "метод пряника". За нашою інформацією, з Богдан вибудувала стосунки Марина Порошенко. Наприклад, на одну із зустрічей, яка відбулася вдома у голови Держслужби, дружина експрезидента приїхала з дуже цінним подарунком (цікаво, чи з'явиться згадка про нього в декларації Богдан?).

В цілому, всі ці фактори, як ми бачимо, починають давати свій результат. Адже дана пресконференція - не перший випадок, коли Богдан досить чітко позначила свою позицію.

За нашою інформацією, не так давно Держслужбою був відхилений запит депутата "Слуги народу" про реєстрацію низки статутів громад УПЦ. Мотивуючи своє рішення, Богдан якраз і послалася на існування закону про "перейменування". Нібито відповідні процедури будуть здійснені тільки в тому випадку, якщо громади змінять свій статут і вкажуть в ньому дані, нав'язувані відповідними нормами.

Так що ми особисто не здивовані інтерв'ю Богдан. Вона вже давно, нехай і повільно перетворюється на "нового Юраша"...

Оригінал в Telegram-каналі "Правблог".

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...