Держава робить усе, щоб заробітчани прагнули змінювати громадянство

Юрій Романенко
Юрій Романенко

Політолог, директор Центру політичного аналізу "Стратагема"

ZIK.UA

Громадяни України, які у 2019 році отримували іноземні доходи, віднині зобов'язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Таким чином цей дохід оподатковується податком на доходи фізичних осіб (18%) і військовим збором (1,5%), що тільки підштовхує заробітчан або відмовлятися від українського громадянства, або приховувати реальні доходи.

Про це пише Юрій Романенко на своїй сторінці у Facebook.

Оподаткування іноземних доходів

Дорогі гастарбайтери, пам'ятайте, держава вас відпускала не тому що ви тут не маєте робочих місць, а тому що ви повинні орати на цю державу. Прийшов час збирати каміння. Адже в уряді одні дуби.

Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що громадяни, які у 2019 році отримували іноземні доходи, відповідно до вимог Податкового кодексу України зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (пп.170.11.1 п.170.11.ст. 170 ПКУ).

Сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб (18 відсотків) і військовим збором (1,5 відсотка).

У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

Не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов'язання платника податку:

а) податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;
б) поштові податки;
в) податки на реалізацію (продаж);
г) інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав (пп.170.11.3 п.170.11 ст.170 ПКУ).

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Така довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України (п.13.5 ст. 13 ПКУ).

Звертаємо увагу, податкова декларація про майновий стан і доходи подається за вибором платника у будь-який зручний спосіб:
 через сервіс "Електронний кабінет" (з використанням електронного цифрового підпису);
 до Центрів обслуговування платників податкових інспекцій (за місцем реєстрації);
 відправити поштою (з повідомленням про вручення).

Коротше, рятуйтеся від українського громадянства будь-якою ціною. Нічого крім гемора наша держава вам не дасть.

Юрій Романенко

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...