COVID-19 в ОРДЛО: Поширення вірусу в регіоні та порушення права на життя та охорону здоров’я

Людмила Денісова
Людмила Денісова

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

ОРДЛО

Фото з відкритих джерел

Через неможливість особисто здійснити моніторинг дотримання прав і свобод жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей отримала, у рамках співпраці, актуальну інформацію від правозахисників щодо ситуації з поширенням COVID-19, якою встановлено порушення права на життя та охорону здоров’я.

Про це пише Людмила Денісова на своїй сторінці в Facebook.

На сьогодні, за офіційною статистикою загальна кількість осіб, хворих на коронавірусну інфекцію на тимчасово окупованій території Донецької області становить – 5392, одужало – 2418, летальних випадків – 367. На тимчасово окупованій території Луганської області загальна кількість хворих – 1352, одужало 1011, летальних випадків – 64.

Окрім захворювання на коронавірусну інфекцію розповсюдженим діагнозом є пневмонія та ГРВІ. Наразі відомо 3058 зареєстрованих випадків захворювання на пневмонію. З них летальних – 73.

За неофіційними даними правозахисників, загальна кількість випадків захворювань на COVID-19 на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, може бути применшена і становити щонайменше 14 000.

За їхніми словами, медичні заклади не справляються із навантаженням, яке викликано значною кількістю хворих на коронавірусну інфекцію. Вживаються заходи щодо перепрофілювання гінекологічних та пологових відділень лікарень у госпітальні бази. В аптеках за короткий час були розпродані чотиримісячні запаси деяких лікарських засобів. Зокрема відсутні противірусні препарати та антибіотики, що позбавляє місцевих жителів можливості належним чином реалізувати своє право на охорону здоров’я. Медичного персоналу в лікарнях не вистачає, адже більшість на лікарняному, або ж звільнилися за власним бажанням. Ті, хто працюють – не забезпечуються належним чином засобами індивідуального захисту. Через завантаженість карети швидкої допомоги відмовляються виїжджати на виклики пацієнтів з симптомами COVID-19.

Новини за темою: Куди летить Супутник V: Чи працює російська вакцина від коронавірусу і чи візьме її Україна

Викликає обурення той факт, що на так званих місцевих каналах транслюють інформацію про те, що відділення лікарень готові приймати пацієнтів, хворих на COVID-19 та забезпечені всім необхідним, що в реальності не відповідає дійсності. Разом з тим, представниками окупаційної влади дана інформація замовчується та приховується.

Окупаційними адміністраціями, підконтрольними РФ, не вчиняються дії, які б запобігали розповсюдженню коронавірусної інфекції. Продовжують проводитися спортивні та культурно-масові заходи, з порушенням протиепідемічних норм. Найбільш поширені порушення – не дотримання маскового режиму, не забезпечення соціальної дистанції та відсутній контроль щодо допустимої кількості людей у приміщеннях. З порушенням протиепідемічних заходів продовжують працювати міські ринки, розважальні заклади, ресторани та нічні клуби.

Крім того, з 9 жовтня 2020 року на тимчасово окупованій території Луганської області прийнята так звана постанова, якою передбачено тимчасове скасування пільгового проїзду для певних категорій громадян в громадському транспорті, чим порушили права і свободи жителів.

Попри складну епідемічну ситуацію здійснюється активна паспортизація населення. Близько 600 громадян України щодня спецрейсами доставляються до пунктів видачі паспортів в Російській Федерації. Також продовжуються інтеграційні процеси з РФ та мілітаризація дітей.

Прошу Матільду Богнер, Голову Моніторингової місії ООН з прав людини та Яшара Халіта Чевіка, Голову спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні у рамках мандату забезпечити моніторинг дотримання прав і свобод жителів тимчасово окупованих територій Донбасу в умовах пандемії COVID-19.

Звертаюся з проханням до Голови української делегації ТКГ у Мінську Леоніда Кравчука порушити зазначені проблемні питання на найближчому засіданні задля їх вирішення та забезпечення прав і свобод місцевих жителів тимчасово окупованих територій Донбасу.

Закликаю представників обласних організацій Товариства Червоного Хреста у Донецькій та Луганській областях вжити всіх можливих заходів задля забезпечення населення необхідними медичними препаратами для лікування COVID-19 та засобами індивідуального захисту.

Людмила Денісова

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...