COVID-19 після Різдва: Третя хвиля пандемії і високий рівень смертності

The Guardian
The Guardian

Щоденна газета у Великобританії

Парад зміни гвардійців у Кінній гвардії в Лондоні, 8 березня 2020 року EPA-EFE

Вчені побоюються, що ослаблення обмежень у Великій Британії під час святкування Різдва призведе до зростання захворюваності COVID-19. Це спричинить крах системи охорони здоров'я, що своєю чергою може призвести до третьої хвилі пандемії та високого рівня смертності.

Про це пише The Guardian.

Вчені попереджають, що ослаблення обмежень під час Різдва може призвести до третьої хвилі пандемії, що викличе зростання захворюваності та невиправдану смертність.

Британці зможуть відсвяткувати Різдво, зібравшись по три сім'ї в одному будинку незалежно від їх розміру. Про це оголосив уряд, після чого вчені негайно заявили, що такий план неминуче призведе до зростання числа інфікованих коронавірусом.

Міністри заявили, що люди самі повинні оцінювати ризики для своїх літніх родичів та інших людей, збираючись в сімейному колі на святкування Різдва. Цю ідею про "різдвяні мікросфери" в пух і прах рознесли на урядовій нараді в розширеному складі.

Деякі вчені кажуть, що родичі в зимовий час не повинні збиратися разом всередині приміщень. Два радники з науково-консультаційної групи з надзвичайних ситуацій заявили, що ослаблення обмежень призведе національну систему охорони здоров'я до краху.

Новини за темою: Повторне зараження COVID-19: Про мутацію вірусу та зникнення імунітету

"По суті справи, вони підливають масла у вогонь. Я вважаю, що це обов'язково призведе до зростання числа захворювань. А ще це може викликати третю хвилю інфекції та невиправдану смертність, бо лікарні будуть переповнені", – розповів професор Ендрю Хейуорд (Andrew Hayward) в програмі Бі-бі-сі "вечір новин".

"У нашій країні як і раніше високий рівень захворюваності, особливо серед молоді. Якщо літні родичі зберуться разом на кілька годин, а тим більше днів, то потім ці сім'ї дуже про це пошкодують. До вакцини недалеко, але якщо ми не проявимо обережність в різдвяні свята, нам загрожує поразка прямо на порозі перемоги".

Експерт з моделювання інфекційних хвороб професор Грем Медлі (Graham Medley) з Лондонської школи гігієни та тропічної медицини розповів, що послаблення можуть призвести до нових карантинних заходів в новому році.

"Якщо багато людей підуть на такий ризик, навіть якщо це невеликий ризик, то в підсумку ми неминуче прийдемо до того, що велика кількість людей потрапить в лікарні, і тоді нам в січні знову доведеться перейти на режим самоізоляції", – зазначив Медлі.

Професор порадив перед відвідуванням родичів самоізолюватися і строго дотримуватися всіх соціальних запобіжних заходів, а також зважувати ризики поширення хвороби та зараження вразливих людей.

Багато політиків погоджуються з науковцями, а мер Великого Манчестера Енді Бернхем (Andy Burnham) висловив побоювання з приводу того, що Національна служба охорони здоров'я цього року буде перевантажена.

"Уряд занадто багато дозволяє. Він дав зелене світло на святкування Різдва, але якою ціною доведеться розплачуватися людям? Уряд діє неправильно. Він не дотримується балансу, а це вже занадто, – розповів мер, виступаючи в програмі "Доброго ранку, Британія". - Їх найбільше турбують газетні заголовки, і саме через це вони прийняли таке рішення".

Однак перший міністр Уельсу Марк Дрейкфорд (Mark Drakeford), спростував заяву про те, що дозвіл сім'ям збиратися разом на Різдво викликано "бажанням побачити хороші заголовки".

"Наше рішення ґрунтується на прогнозі про те, що це найбезпечніший – не абсолютно безпечний, не з нульовим відсотком ризику – але проте, найбезпечніший спосіб, який ми можемо запропонувати", – сказав він. Дрейкфорд зазначив, що рішення послабити обмеження має на меті не допустити "загальної плутанини та хаосу".

"Ми отримали рекомендації на засіданні урядового комітету КОБРА, і нам все ясно. Якщо ми не знайдемо формулу, що дозволяє людям збиратися разом на Різдво, вони навряд чи стануть дотримуватися тих обмежувальних заходів, які ми ввели у себе в Уельсі", – заявив Дрейкфорд в програмі "Доброго ранку, Британія".

"Тому нам довелося вибирати: або спільне святкування Різдва відповідно до вказівок, або люди приймають рішення самостійно".

Назія Парвін

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...