Чи загрожує світу пандемія хантавірусу, від якого померла людина в Китаї?

Global Times
Global Times

Щоденна китайська таблоїдна газета під егідою газети People's Daily, яка фокусується на міжнародних питаннях з точки зору китайського уряду

Причиною захворювання хантавірусами може стати контакт з пацюками та продуктами їх життєдіяльності pixabay.com

В інтернеті новий привід для загальної паніки — у Китаї робітник помер від хантавірусу. Невже нас чекає ще одна пандемія

Про це пише Global Times.

Вірусологи кажуть, що шансів на виникнення епідемії хантавірусу на тлі пандемії COVID-19 дуже мало.

На відміну від COVID-19, хантавірус майже не передається респіраторним шляхом, однак кров і продукти життєдіяльності хворого можуть бути заразними. Про це розповіли вірусологи після того, як в понеділок від хантавірусу помер китайський робітник.

Новина про смерть від хантавірусу на тлі пандемії COVID-19 викликала велике занепокоєння серед завсідників інтернету. Багато хто боїться, що вірус може передаватися від людини до людини і стане подвійним ударом по людству, оскільки пандемія COVID-19 ще не закінчилася.

Робітник Тянь у понеділок повертався на роботу в Шаньдун на орендованому автобусі разом з 29 іншими пасажирами, але дорогою йому стало зле, і його відправили в лікарню в повіті Ніншань, провінція Шаньсі. Незважаючи на лікування, Тянь у понеділок вранці помер.

Всі інші пасажири здали аналізи на новий коронавірус, які дали негативний результат, а також на хантавірус. Другі результати поки не готові. Про це в середу повідомила влада повіту Ніншань.

Померлий навряд чи міг заразити своїх попутників, хоча вони перебували в одному автобусі, оскільки хантавірус від людини до людини зазвичай не передається. Крім того, хантавірус і COVID-19 не можуть атакувати людину одночасно, розповів у середу виданню "Глобал Таймс" (Global Times) Ян Чжаньцю (Yang Zhanqiu), що працює вірусологом в Уханьському університеті.

"На відміну від COVID-19, хантавірус в більшості випадків не передається через дихальну систему. Однак через кров і продукти життєдіяльності інфікованої людини вірус може передаватися іншим людям", — додав він.

Хантавірус, який викликає епідемічну геморагічну лихоманку і геморагічну гарячку з нирковим синдромом, є гострою вірусною інфекційною хворобою, до основних симптомів якої належать висока температура, кровотеча, ушкодження нирок.

Причиною захворювання може стати контакт зі щурами, вживання продуктів, яких торкались щури, а також вдихання повітря, в якому присутні частинки мишачого посліду. За словами Яна, ця хвороба найбільш поширена в селах у період з травня по червень і з жовтня по грудень.

"Турбуватися стосовно хантавірусу не слід. Хантавірусну інфекцію можна попередити і контролювати, і від неї є вакцина. У містах люди заражаються цим вірусом вкрай рідко. Ця хвороба найчастіше зустрічається в сільській місцевості, де під час польових робіт у полі з'являються миші і щури", — пояснив вірусолог.

Новини за темою: ВООЗ запускає всесвітні випробування чотирьох найперспективніших препаратів від коронавірусу

Ця хвороба переважає в Євразії. Випадки зараження є в Росії, Фінляндії, Швеції та Китаї. Смертність від хантавірусу в Китаї становить від одного до 10%, а в США вона набагато вища і сягає в середньому до 40%, розповів Ян.

Подібно до COVID-19, хантавірус може серйозно ушкодити нирки, печінку та інші органи пацієнта, в якого виникають такі симптоми, як лихоманка і рясна кровотеча.

Після смерті робітника від хантавірусу експерти з південно-західної провінції Юньнань почали епідеміологічне розслідування. За останні п'ять років у цій провінції було зафіксовано 1 231 випадок зараження хантавірусом. За даними сайту thepaper.cn, кожен рік у цій провінції фіксують понад 200 випадків захворювання.

Лі Цайюй

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...