live

Чи посадить Зеленський у в'язницю Порошенка через записи розміну генпрокурора на кредит США від Байдена?

Юрій Бутусов
Юрій Бутусов

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор. НЕТ"

Колишній віцепрезидент США Джо Байден і п'ятий президент України Петро Порошенко president.gov.ua

Головна політична подія пресконференції президента Зеленського - це заява про відкриття кримінальної справи за опублікованими розмовами президента України Петра Порошенка, а також колишнього віцепрезидента США Джо Байдена і ексдержсекретаря США Джона Керрі.

Про це пише Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.

Чи посадить Порошенка у в'язницю президент Зеленський через записи розміну посади генпрокурора на кредит США від Байдена?

Думаю, заява Зеленського є черговою ініціативою, наслідки якої президент не прораховував. Буде резонансно, коли Генпрокуратура викликає на допит одного з лідерів демократичної партії Байдена! По суті Зеленський підкинув трохи хмизу в президентську виборчу кампанію в США з боку республіканців і чинного президента Дональда Трампа.

Чи будуть якісь наслідки скандалу в США? Про тиск на Порошенка в обмін на кредит у мільярд з метою замінити генпрокурора Шокіна віцепрезидент Байден заявляв... відкрито. Байден детально описав цю історію у 2016-му. Але досі республіканцям не вдалося довести, що діяльність компанії "Бурісма" в Україні, в наглядовій раді якій значився син Байдена, і вимоги відставки генпрокурора Шокіна самим Байденом були взаємопов'язані. Якщо справу проти Байдена не буде легалізовано в США, і якщо розмови з Порошенком не будуть визнані хабарем, то складу злочину там немає.

Новини за темою: Опубліковані записи розмов Байдена і Порошенка тягнуть на обвинувальний вирок у держзраді

Генпрокуратурі та ДБР доведеться доводити, що він діяв за вказівкою Вашингтона, і що в розміні посади генпрокурора на гарантії по кредиту в 1 мільярд доларів є склад злочину і шкода національним інтересам.

Готовність Зеленського посадити у в'язницю Порошенка за отримання в бюджет України американських грошей, викликає питання до самого Зеленського, який задля отримання кредиту МВФ зажадав від фракції "Слуга народу" прийняти за будь-яку ціну закон про землю. Той випадок, коли можна вийти на самого себе.

Буде дуже цікаво почути звіт Зеленського по даній справі через рік. Щось підказує буде типу: "Правоохоронці розбирались, я не в курсі".

Юрій Бутусов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...