Чи можуть біолабораторії США стати причиною епідемії?

Хуаньцю шибао
Хуаньцю шибао

Китайське щоденне видання, в якому більшість матеріалів присвячені міжнародній політиці

Згідно з наявними даними, США мають безліч біолабораторій в 25 країнах і регіонах. Тільки в Україні Штати відкрили 16 біолабораторій, в деяких з яких відбулися масштабні спалахи інфекційних захворювань Фото з відкритих джерел

З 2003 року в біологічних лабораторіях США відбулися сотні випадкових контактів людини з мікроорганізмами. Такі контакти можуть призвести до зараження смертельним вірусом і спровокувати епідемію. Так чому ж Америка продовжує будувати по всьому світу такі лабораторії, ігноруючи тривогу міжнародної спільноти?

Про це пише "Хуаньцю шибао".

Згідно з повідомленнями, Міністр оборони США Марк Еспер 20 жовтня, виступаючи з промовою у вашингтонському аналітичному центрі "Атлантична Рада", заявив, що "у Китаю і Росії разом узятих, ймовірно, менше ніж 10 союзників". Він також сказав, що "мережа союзників і партнерів Америки дає їй асиметричну перевагу, яку наші противники, такі як Китай і Росія, не можуть перевершити". На черговій пресконференції Міністерства закордонних справ Китаю 21 жовтня офіційний представник Чжао Ліцзянь у відповідь на пов'язані з цими висловлюваннями питання заявив, що Китай ніколи не мав наміру кидати виклик або замінювати кого-небудь, і що США прагнуть перетворити Китай на свого супротивника, і це — серйозна стратегічна помилка.

"Ми багато разів говорили, що у Китаю ніколи не було наміру кидати виклик або замінювати кого-небудь. Першочерговою турботою для нас є поліпшення добробуту нашого народу, найбільше значення ми надаємо відродженню китайської нації, і нашою найбільшою надією є мир і стабільність у всьому світі". Чжао Ліцзянь підкреслив, що прагнення Сполучених Штатів перетворити Китай на противника — це серйозна стратегічна помилка і невірний напрямок їх власних стратегічних ресурсів, який не сприяє взаємній довірі та співпраці між Китаєм і США, так само як і підтримці миру і стабільності в регіоні та в усьому світі.

Новини за темою: Китай vs США: Другий сезон скандалу з біолабораторіями?

Чжао Ліцзянь сказав, що Китай щодо політики зі США дотримується високого ступеня стабільності та безперервності. Ми закликаємо американських політиків відмовитися від застарілого менталітету холодної війни та концепції гри з нульовою сумою, об'єктивно і раціонально поглянути на відносини Китаю і США, відносини Китаю і Росії, разом з Китаєм рухатися назустріч один одному, а також повернути китайсько-американські відносини на правильний шлях узгодженості, співпраці та стабільності як лейтмотиву.

Чжао Ліцзянь поставив Сполученим Штатам сім питань!

На черговій пресконференції, проведеній 21 жовтня в Міністерстві закордонних справ, кореспондент "Хуаньцю шибао" запитав: "згідно з повідомленнями, заступник голови Ради Безпеки РФ Медведєв 20 жовтня заявив, що дослідницька діяльність США в біологічних лабораторіях, які вони розмістили в країнах СНД, викликає серйозну заклопотаність. Сполучені Штати не тільки розмістили біологічні лабораторії на всьому пострадянському просторі, але і намагаються розширювати їх діяльність по всьому світу. Однак такого роду діяльність непрозора і ведеться у відриві від тих підходів, які використовуються світовою спільнотою та міжнародними організаціями. Що скаже на це Китай?"

"Це не перше, коли міжнародна спільнота висловлює стурбованість з приводу діяльності США з біомілітаризації в інших країнах". Чжао Ліцзянь сказав, що Китай неодноразово підкреслював, що відповідні дії США непрозорі, небезпечні та неправомірні. Він неодноразово запитував американську сторону: навіщо будувати біологічні лабораторії по всьому світу? У чому їх мета?

Згідно з наявними даними, Сполучені Штати мають безліч біологічних лабораторій у 25 країнах і регіонах, включаючи Близький Схід, Африку, Південно-Східну Азію і країни колишнього Радянського Союзу. Тільки в Україні Штати відкрили 16 біологічних лабораторій, в деяких з яких відбулися великомасштабні спалахи інфекційних захворювань. Згідно з повідомленнями USA Today, з 2003 року і по теперішній час в біологічних лабораторіях США і за кордоном відбулися сотні випадкових контактів людини зі смертельними мікроорганізмами. Ці контакти можуть призвести до безпосереднього зараження смертельним вірусом, який через цих людей може поширитися серед населення і спровокувати епідемію.

Новини за темою: Американські біолабораторії в Україні: Де вони та чим загрожують населенню

Крім того, Чжао Ліцзянь також ставив інші питання США по цій темі: "Чому Сполучені Штати будують так багато біологічних лабораторій по всьому світу? Чому лабораторії будуються під керівництвом військових? Яка їхня мета? Скільки конфіденційних біологічних ресурсів та інформації було присвоєно Штатами в інших країн? Чи відповідають лабораторії стандартам безпеки? Чи є ризик витоку біоматеріалів? Чому понад десять років Сполучені Штати виступали різко проти прийняття протоколу взаємної перевірки до Конвенції про біологічну зброю?" Далі дипломат заявив, що тільки уряд США може відповісти на ці питання і правду ми можемо дізнатися тільки з американських урядових джерел.

Чжао Ліцзянь підкреслив, що США повинні відкрито і з усією відповідальністю відреагувати на тривогу міжнародної спільноти, чесно виконувати свої зобов'язання по Конвенції про заборону біологічної зброї, надати всеосяжну відповідь щодо діяльності з біологічної мілітаризації за межами Сполучених Штатів і припинити бути єдиною перешкодою в прийнятті протоколу взаємної перевірки до Конвенції.

У Сяобао

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...