Чому Європа не підтримає Білорусь

Андрій Головачов
Андрій Головачов

Економічний експерт, аналітик

Співробітники ОМОН затримують протестувальника в Білорусі

EPA-EFE
Зараз уже стає абсолютно очевидним, що Європейський Союз обмежиться лише моральною підтримкою білорусів, але не буде робити жодних кроків, щоб забрати Білорусь в сферу свого впливу за класичною технологією кольорової революції. З чим це пов'язано? 

Про це пише Андрій Головачов на своїй сторінці в Facebook.

Чому? Адже, плід, здавалося б, сам падає до рук! Бери задарма!
 
Причина такої "беззубості" Європи пояснюється тим, що Німеччина і Франція розчарувалися в ефективності політики Східного партнерства. Іншими словами, ЄС нарешті зняв рожеві окуляри і усвідомив, що спроби нав'язати демократію країнам, що входили в Російську імперію, будуть безуспішними.
 
Перші сумніви у Європи з'явилися після того, як грузинський експеримент закінчився вигнанням їхнього улюбленця Саакашвілі та тріумфальним приходом до влади проросійського Іванішвілі.
 
Потім пішов оглушливий провал в Молдові, де під боком у Європи був збудований мафіозний режим Плахотнюка, після чого довелося домовлятися з Путіним, щоб хоч якось уникнути громадянської війни.
 
Ну а після драматичного кейсу в Україні, де українці замість демократії стали на західні гроші вибудовувати свою шароварну, карикатурну копію "русского мира", ЄС нарешті остаточно усвідомив марність своїх зусиль.
 
ЄС підвів риску, це для нього не варта справа. Відтепер його ставлення до Молдови, Грузії та України буде суто практичним.
 
 
США, можливо, ще будуть "просувати" демократію в цих країнах, що називається, за інерцією, щоб остаточно не впустити свій престиж, але Європа вже зареклася. На неї саму чекають нелегкі часи.
 
Історик Тойнбі мав рацію: після розпаду будь-якої імперії вона ще багато десятиліть або навіть сотні років продовжує жити в тих країнах, які утворилися на її уламках.
 
Молдова, Грузія і Україна не побудували і не могли побудувати у себе демократію західного зразка, тому що це суперечить їхній культурі і політичній свідомості. Все, що вони змогли, - це відтворити у себе копії російської матриці з національною специфікою.
 
Європа усвідомила, що забиті білоруси, які 26 років жили при страшній диктатурі радянського зразка, прогнавши Лукашенка, все одно відновлять у себе той чи інший тип авторитаризму. Нічого іншого вони створити не в змозі.
 
 
Тому се ля ві! Подібне притягнеться до подібного. ЄС погодився, що Білорусь стане протекторатом Росії.
 
Андрій Головачов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...