Чому в Україні відбулось різке уповільнення зростання економіки?

Олександр Гончаров
Олександр Гончаров

Засновник "Київського фондового центру"

Міністр економіки України Тимофій Милованов YES2019/Володимир Чеппель

Міністр економіки Тимофій Милованов заявив, що причинами уповільнення української економіки в четвертому кварталі 2019 року стали тенденції на зовнішніх ринках, тепла погода і проблеми з логістикою. Що насправді відбувається в економічній сфері?

Про це пише Олександр Гончаров на своїй сторінці в Facebook.

Моя відповідь Милованову на його розповідь, чому у нас економіка різко сповільнилася?

Міністр економіки Тимофій Милованов пояснив уповільнення зростання економіки України через такі фактори:

  1. негативні тенденції на зовнішніх ринках;
  2. тепла погода;
  3. проблеми з логістикою.

Ну, так – традиційний набір "винних": конкуренти, погода і погані дороги. Вдаватися в подробиці його розповіді не буду, одразу зазначу основні фактори, чому, на мій погляд, уряд постійно провалює виконання своїх головних завдань. Отже.

По-перше, останнім часом ВВП у нас в країні росте найповільнішими темпами (1,5% в IV кв. минулого 2019 р.), хоча Олексій Гончарук обіцяв 40% за 5 років. І що ще більш важливо - держборг на 1 січня цього 2020 р. виріс на 7,7% до 84,4 млрд дол. США! І навіть це ще не все: держбюджет у першому місяці нового 2020 р. вже недоотримав 13,8 млрд грн або 24,5% від запланованого. Чому це відбувається? Тому, що у Кабміну немає Комплексної Інвестиційної Стратегії, відповідно, немає потужного припливу в реальний сектор економіки як іноземних, так і внутрішніх інвестицій з ринку спільного інвестування. Немає в Україні бізнесу хеджування ризиків і досі не створено в Києві Міжнародний Інвестиційний ХАБ.

По-друге, щоб утримувати фінансові піраміди ОВДП і ДС НБУ від краху і забезпечувати хоча б мінімальне зростання ВВП України, довелося тупо друкувати гривні, відповідно, грошова маса у січні зросла на 2% до 1 466,7 млрд грн і в минулому 2019 р. збільшилася на 12,3% (!) з 1 277,6 млрд грн до 1 438,3 млрд гривень.

По-третє, в переважній більшості європейських країн ставки центробанків перебувають майже на нульовому рівні для того, щоб за рахунок фактично безкоштовних грошей домагатися зростання національних ВВП. А у нас через облікові ставки НБУ на 11% (!) український бізнес і загалом економіка в ступорі.

Президенте В. Зеленський, і як тепер пишатися такими результатами?! А у людей це вже викликає обґрунтовану тривогу. Адже за таке безпрецедентно некомпетентне управління економікою країни доведеться розплачуватися не тільки нам, а й прийдешнім поколінням.

Олександр Гончаров

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...