Чому в Україні постійно перейменовують вулиці

Андрій Головачов
Андрій Головачов

Економічний експерт, аналітик

Пам'ятник Леніну в момент падіння, Хмельницький, парк культури і відпочинку імені Чекмана, 21 лютого 2014 року wikipedia.org

Чому українці постійно копаються в історії, намагаючись знайти там приклад ідеальної України, яку треба відтворити?

Про це пише Андрій Головачов на своїй сторінці в Facebook.

Чому в Україні постійно перейменовують вулиці

Як всяке феодально-станове суспільство, Україна не розвивається і не може розвиватися, тому що інноваційний процес в становому суспільстві неможливий в принципі. Тому Україна вже багато років просто ходить по колу і щоразу відтворює сама себе. Смішно, але навіть ВВП на душу за роки незалежності не виріс, а борги бюджету стали вже переддефолтними.

Феодально-станове суспільство подібне до метелика в бурштині - воно застигає в незмінному вигляді на століття.

Як будь-яке феодальне суспільство, Україна не має майбутнього і тому змушена жити міфами минулого. Майбутнє для феодальної України - це завжди лише спроби відтворити якесь прекрасне минуле. Тому українці постійно копаються в історії, намагаючись знайти там приклад ідеальної України, яку треба відтворити, і тоді настане щастя.

Нинішній стан всі критикують і вважають його невдалим, і все питання лише в тому, щоб визначити той момент, коли Україна звернула з істинного шляху, і треба просто повернутися на цей шлях.

Тому деякі вважають, що Україна помилилася ще при Хмельницькому, коли втратила зв'язок з Європою, і зараз треба просто відновити історичну справедливість... А деякі навпаки - що козацька Україна була ідеальною, і намагаються всіх одягти в шаровари та жупани.

Новини за темою: Чому Україна найбідніша країна з усіх пострадянських республік

Інші доводять, що правильна Україна була до унії чи що Україна помилилася після розпаду СРСР, треті - що ідеальна Україна була в Австро-Угорщині чи що краща модель була та, за яку воювала УПА, тобто держава напівфашистського лідерського типу. Або що Україна грубо помилилася в 1918 р., коли уклала союз з Німеччиною і т. д.

Якщо в Україні будуть домінувати ідеї, що хороша Україна - це Україна як молодший брат Росії, то вулиці будуть називатися іменами Хмельницького і Ватутіна. Якщо в суспільстві переможе погляд, що ідеальна Україна була Україною Бандери, то, відповідно, вулиці будуть називатися іменами героїв УПА. А подекуди в західних районах відновлюють зараз і австрійські назви. Адже не просто так дехто ностальгує по Україні в складі Австро-Угорщини як ідеальній моделі.

У феодальних суспільствах постійно відбувається процес перейменування площ і вулиць залежно від того, яка точка зору переможе в оцінці "правильного" минулого.

В Україні все це було вже багато разів і ще буде не раз. При цьому багато хто покладе своє життя за "відновлення історичної справедливості", зі скрипом прокручуючи Україну по черговому колу.

Як будь-яке феодальне суспільство, Україна не розвивається, не має майбутнього і тому всю свою енергію витрачає на відтворення ідеальної України минулого і постійне перейменування вулиць.
Україна завжди живе минулим, яке періодично переписує, в залежності від розкладу сил та геополітичного вектора, який став домінувати на цей момент.

Андрій Головачов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...