Чому українізація знищує Україну

Денис Жарких
Денис Жарких

Медійник, письменник, політолог

Мітинг активістів з вимогою прийняти закон про мову парламентом України, 25 квітня 2019 року EPA-EFE

Прихильники українізації явно погано вчилися в школі та не пам'ятають закон фізики "дія дорівнює протидії", хоча це не тільки фізичний закон, а й соціальний, психологічний.

Про це пише Денис Жарких на своїй сторінці в Facebook.

Пропаганда етнічної єдності українців, де основним маркером є мова і певні сільські традиції, звичайно змушує певних громадян прийняти такі правила гри, але негайно викликає відторгнення інших громадян і саме на цьому ґрунті. При цьому прийняття в масі своїй буває формальним. Маса народу, вимагають заборони російської мови російською мовою, а ось коли її реально заборонять, ще невідомо, в якому таборі вони опиняться. Натомість ненависть до всього українського і зарозуміле ставлення до цієї культури зростає явно не підроблена, а щира.

Сучасні ідеологи, як і ідеологи КПРС, наприклад, не беруть до уваги психологічний опір мас, а це означає, що їх зусилля призведуть до прямо протилежних результатів.

Але радіти противникам українізації тут нічого - неприйняття будь-якої культури (що російської, що української) призводить до дегуманізації суспільства, до його деградації. Яка різниця, що забороняти - російську культуру/мову чи українську, це удар по творчості, самовираженню та комунікації мільйонів людей. Будь-яка культура і мова повинні розвиватися вільно та природно.

Прихильники українізації кажуть, що раз ми живемо в Україні, то підтримувати повинні українську мову. Але це чисто формальне судження. З цього ж формального судження там, де не говорять українською мовою і немає ніякої України. А тоді логічно відмовитися не тільки від Криму і Донбасу, а й від півдня країни, та що там півдня, від усіх міст мільйонників, і замкнутися на кількох хуторах і полонинах.

В історії України був час, коли хутори та села тероризували міста. У громадянську війну вона була не одна, лихі козаки приходили різати міських інородців, і всіх, хто там під руку попався (почитайте, наприклад, Гоголя). Все просто - злиденне село йшло відбирати "своє" у багатого міста. А згадаймо чим це все закінчувалося? Місто відповідало ополченням, але його зазвичай не вистачало, і тоді приходила допомога або від Польщі, або від Росії. І ця територія ставала Росією чи Польщею. Ну і тих, хто не встигав зорієнтуватися в нових порядках стратили.

Сучасна українізація це не розвиток української культури та науки, а похід села в місто за своєю правдою на новому рівні. Закінчиться тим же, чим закінчувалося раніше - кров'ю, руйнуваннями, деградацією, розчаруванням і діркою в історії. Історія завжди повторюється, але на новому рівні. Росія вже відкусила від України (що було і раніше), і українізація стимулює відкушувати далі, запрошуючи кусати й інших сусідів.

Денис Жарких

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...