live

Чому пенсійну реформу влада буде проводити в секретному режимі

Олександр Гончаров
Олександр Гончаров

Засновник "Київського фондового центру"

Більше третини українських пенсіонерів щомісяця отримують менше 2000 грн З відкритих джерел

Дефіцит Пенсійного фонду України на 2020 рік склав вже 172,576 млрд грн. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук постійно і на всіх рівнях обіцяє, що незабаром розв'яже проблему з пенсіями, але жодного разу не сказав, як він це зробить. Уряд немає ніякої національної програми реформування пенсійної системи України?

Про це пише Олександр Гончаров на своїй сторінці в Facebook.

Міністри О. Гончарука виявилися не готові до форс-мажору - виплати пенсій українцям.

Тепер, очевидно, пенсійну реформу, як і багато іншого, влада буде проводити в секретному режимі. А реальні цифри, до яких прийшов Кабмін Олексія Гончарука, виглядають наступним чином:

  • дефіцит Пенсійного фонду України на 2020 р. - 172,576 млрд грн (!);
  • розмір мінімальної пенсії на цей самий рік: на 01.01 склав 1638 грн, 01.07 – зросте до 1712 грн, а з 01.12 — до 1769 грн;
  • більше третини українських пенсіонерів щомісяця отримують менше 2000 грн, виплати в розмірі 2000-3000 грн отримують 34,2% пенсіонерів, ще 12,4% пенсіонерів можуть розраховувати на щомісячне одержання 3000-4000 грн. Тільки 6,3% пенсіонерів отримують пенсію в 4000-5000 грн, а від 5000 до 10000 отримують 9,3% українських пенсіонерів;
  • у минулому 2019 р. майже вдвічі (!) збільшилася кількість пенсіонерів, які отримують понад 10000 грн, – з 1,2% до 2,3% від загальної кількості (ну, в їх числі суддя Верхового суду, яка оскаржила в суді свою "маленьку" пенсію в розмірі 177 571 грн);
  • з 01.04 2020 р. пенсійний вік для жінок збільшиться на півроку і буде становити 59,5 років;
  • у 2020 р. для виходу на пенсію чоловіків в 60 років і жінкам у 59,5 років потрібно мати страховий стаж не менше 27 років.

І хоча Олексій Гончарук постійно і на всіх рівнях заявляє, що незабаром вирішить проблему з пенсіями, але жодного разу не сказав, як він це зробить. Щоправда, нардеп від фракції "СН" Галя Третьякова підняла завісу секретності, мовляв, тільки шляхом збільшення пенсійного віку можна вирівняти солідарний рівень пенсій. Так це і є їх головне секретне рішення – скорочення віку дожиття (тобто скільки ще проживуть українці після виходу на пенсію)?

Але щось підказує мені, що все набагато банальніше: у Кабміну О. Гончарука немає ніякої національної програми реформування пенсійної системи України. А всі заяви Гончарука на цю тему носять виключно політичний характер.

І все ж, що робити?

По-перше, активізувати роботу у відповідності з Законом України "Про недержавне пенсійне забезпечення" і в першу голову з роботодавцями щодо створення і розвитку корпоративних та професійних недержавних пенсійних фондів; по-друге, використовуючи успішний досвід Польщі, запустити Другий накопичувальний рівень 3-х рівневої пенсійної системи України; по-третє, підготувати та ввести в обіг на український фондовий ринок надійні фінансові інструменти та лістингові цінні папери для інвестування в них пенсійних накопичень;по-четверте, рішуче і радикально провести справедливе вирівнювання розмірів пенсій Першого солідарного рівня пенсійної системи.

Олександр ГончаровLoading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...