Чому не можна відкривати ринок землі

Дмитро Співак
Дмитро Співак

Політичний експерт

73% населення, згідно соцдослідженням, проти відкриття ринку землі

agropolit.com

Сьогодні Верховна Рада України може проголосувати за провадження ринку землі сільськогосподарського призначення. Чи можна починати земельну реформу зі зняття мораторію на продаж землі, коли не функціонують всі необхідні норми і правила?

Про це пише Дмитро Співак на своїй сторінці в Facebook.

Земельне питання...

В старі, але не завжди добрі часи, ходив такий анекдот. Журналіст запитує у ректора одного з ВНЗ, чи є в країні "європейське питання"?
Ректор, не довго думаючи, відповідає: "Ну що Вам сказати, де євреї - там питання..."

Так і з українською землею. Ось уже 29 років українська земля розбурхує уми і гаманці не тільки наших фермерів і аграріїв, а й представників транснаціональних корпорацій і МВФ.

Продати не можна залишити. Черговий раунд битви за те, де поставити кому, розгорається в парламенті. Захід тисне на Зеленського, президент продавлює продаж землі, опозиція і народ (73% населення, згідно соцдослідженням) проти.

Моя думка така. Не можна приймати такі стратегічні доленосні рішення, ламаючи через коліно переважну більшість власних громадян, і не підготувавши грунт для того, щоб це питання нормально сприймалося в суспільстві. Ринок землі не може бути початком земельної реформи. Ринок землі відкривається лише тоді, коли функціонують всі необхідні норми і правила. Демонополізація, деолігархізація, реальна боротьба з корупцією, відкриття земельного банку, новий кадастр, створення інструменту контролю за використанням землі та багато іншого.

А тому, нинішні баталії можуть погано закінчиться, і земельне питання може стати визначальним у подальшій долі всієї нинішньої влади, включаючи президента. Або влада "закопає" громадську думку на 2 метри, або народ "закопає" владу, і рейтинг глави держави опиниться нижче рівня одеського водогону. Третього не дано.

Картина маслом.

Дмитро Співак

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...