Чому навчають наших дітей, або Як в офіційних підручниках закладено принципи руйнування сім‘ї

Григорій Мамка
Григорій Мамка

Народний депутат України IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя"

Офіційний підручник Міносвіти нав'язує дітям стереотипи, пов'язані з відмовою від народження дітей і руйнування інституту сім'ї  Сергій Бобильов/ТАСС

З цікавим проявом "освіти" для наших дітей я зіштовхнувся нещодавно і зовсім випадково.

До мене як народного депутата України звернулась киянка, мати учня 10 класу з приводу не зовсім однозначного змісту підручника "Громадянська освіта" (інтегрований курс, рівень стандарту) / О.В. Гісем, А.А. Мартинюк. — Харків: Вид-во "Ранок", 2018. — 192 с., іл. ISBN 978-617-09-4348-4" (далі – Підручник)

Зокрема, в ньому на сторінці 17 для підлітків перераховані моделі сучасних сімей. Серед них є: сім’я "чайлд-фрі" — сім’я, яка не має дітей за власним бажанням, відкриті шлюби — партнери, які проживають спільно, мають спільний побут, але іноді дозволяють наявність інших партнерів поряд з основним.

Гостьові шлюби — зареєстровані шлюби між людьми, які не мають спільного господарства, не проживають разом, не розділяють побут тощо.

Отже, офіційний підручник з грифом Міносвіти, по суті, нав’язує дітям стереотипи, пов’язані з відмовою від народження дітей, руйнування інституту сім’ї, поширення позашлюбних статевих відносин.  

Але існує не тільки моральний, але й юридичний аспект. Нормами Конституції України встановлено, що сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою (ч.3 статті 51). А в статті 3 Сімейного кодексу України закріплено, що сім'я є первинним та основним осередком суспільства. Сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. У статті 21 Сімейного Кодексу передбачено, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя. І, нарешті, статтею 25 Сімейного Кодексу зазначено, що жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі. Жінка та чоловік мають право на повторний шлюб лише після припинення попереднього шлюбу.

Складається враження, що всупереч і суспільній моралі і чинному українському законодавству, Міносвіти просто дозволило авторам підручника інтегрувати до тексту якісь незрозумілі стереотипи поведінки для дітей, які точно є нормою не в Україні, а в інших західних країнах. Саме тих країнах-"партнерах", які постійно розповідають нам, як жити і тепер - ще й як виховувати власних дітей.

Мною як нардепом надіслане депутатське звернення до Міносвіти з вимогою пояснити основні сенси, які містяться в підручнику. А саме:

- Хто такі партнери, які проживають спільно, мають спільний побут, але іноді дозволяють наявність інших партнерів поряд з основним?

  • Що означає вислів періодичності "іноді" - це один раз чи більше?
  • Що означає термін "поряд з основним" - це одна особа чи декілька, однієї статі чи різних?

- Як кореспондується визначення шлюбу у законодавстві України та визначенням у "відкритому" або "гостьовому" шлюбі.

Наступний крок – це вимога зняти зі шкільної програми даний підручник.

Також звертаюсь до кожного, хто прочитає дану статтю. Уважно придивіться, за якими підручниками навчаються Ваші діти і які принципи та норми суспільної поведінки там вписані. Одна справа – це толерантність в суспільстві, а інша – ПРОПАГАНДА відверто збочених принципів сімейних відносин. Зрозуміло, що у відкритій мережі Інтернет та в кіноіндустрії , на жаль діти та підлітки можуть побачити і не таку "мораль". Але коли це вже на офіційному рівні пропагує держава, то про яке морально здорове суспільство ми можемо взагалі говорити, коли ці діти та підлітки подорослішають і почнуть створювати власні родини та приймати рішення народжувати дітей чи ні? ….

Григорій Мамка

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...