Чому на зображеннях НАСА червоний Марс раптово позеленів?

Al Jazeera
Al Jazeera

Одна з найпопулярніших арабських телекомпаній

Знімок Марса космічним апаратом НАСА "Мейвен" NASA

Як вийшло, що червоний Марс на знімках НАСА раптом засяяв зеленим кольором? Вчені пояснюють, що ці зображення-результат тривалих спостережень, які одного разу дозволять знайти відповіді на багато питань. Найголовніший з них — чому Марс перетворився на безплідну пустелю?

Про це пише Al Jazeera.

Нещодавно опублікована НАСА серія знімків планети Марс привернула увагу аудиторії соціальних мереж по всьому світу, оскільки на зображеннях планета оточена незвичайним зеленим ореолом.

Дивне світіння

Останні зображення Марсу є результатом тривалих спостережень з космічного апарату MAVEN, який обертається на орбіті Марсу з 2014 року. Для отримання цих зображень, що відобразили ультрафіолетове випромінювання, використовувалася спеціальна камера.

Згідно з даними з космічного апарату, верхній шар атмосфери Марсу стає зеленим три рази за ніч навесні і восени, в той час як полюси світяться майже весь час протягом року. Ці дані були підтверджені в ході спостережень з космічного корабля Європейського космічного агентства Mars Express, який також знаходиться на орбіті Марсу.

Однак, як виявилося, це зелене світіння, що з'являється на зображеннях, що привернули увагу користувачів соціальних мереж по всьому світу, не справжнє. Воно відображає лише ті області, які пульсують в ультрафіолетовому спектрі на поверхні Марсу.

Новини за темою: На ALMA відкритий найдальший двійник Чумацького Шляху!

Що стосується людського ока, то воно фіксує тільки видиме світло, а не весь діапазон, що включає також ультрафіолетове та інфрачервоне світло. Вчені вивчають останні, щоб мати можливість зрозуміти характер руху і інтенсивність цих променів.

Оксид азоту

5 серпня в Journal of Geophysical Research-Space Physics було опубліковано дослідження, присвячене вивченню зеленого світіння на Марсі і визначення причин цього явища.

Як показали результати наукової роботи, причина виникнення незвичайного ореолу пов'язана з рухом повітряних потоків в атмосфері Марсу. Сонячні промені проникають у верхній шар атмосфери планети, де містяться вуглекислий газ і азот, і ці гази розпадаються на окремі атоми (вуглець, азот і кисень).

Разом з повітряними потоками ці атоми переміщаються в нижні шари атмосфери Марсу і з'єднуються. В результаті хімічних реакцій між ними виникає так званий оксид азоту (NO), який пульсує в ультрафіолетовому спектрі.

Це світіння допомагає вченим космічного агентства США глибше вивчити рух повітряних потоків у верхніх шарах атмосфери Марсу, що одного разу дозволить знайти відповіді на багато питань. Найголовніше з них звучить так - чому Марс перетворився на безплідну пустелю, хоча колись на ньому було достатньо води та інших джерел життя?

Шаді Абдель Хафіз

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...