Чому більшості українців не світять вихідні на нові свята

Адвокат Права
Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

Фото з відкритих джерел

Оригінал у Telegram-каналі "Адвокат Права"

​​Про особливості законопроєкту про надання державного статусу окремим релігійним святам.

...або чому у більшості українців цих вихідних не буде.

Законопроєкт про надання державного статусу окремим релігійним святам запроваджує законодавчу норму, згідно з якою роботодавцю рекомендується надавати вихідний день працівнику, який відзначає одне з цих свят відповідно до належності до тієї чи іншої релігійної конфесії.

Новини за темою: День Незалежності, три Спаси та пік зорепаду Персеїди: Свята та цікаві явища серпня-2020

Нагадаємо, що пропонується надати державний статус таким релігійним святам, як Рамазан-байрам, Курбан-байрам, Песах, Рош га-Шана, Ханука та Великдень християн західного обряду.

Відповідно до Конституції, Україна є демократичною та правовою державою, яка гарантує дотримання основоположних прав людини. Одним з них є право на свободу світогляду та віросповідання. Стаття 35 Конституції України наголошує, що це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи та ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

"Філософією цього документа є побудова в Україні мультиконфесійного толерантного суспільства відкритого типу. Адже саме такі принципи втілені у розвинутих демократичних країнах" - визначили в Офісі президента.

До речі, цікаво те, що більшість з вас у нашому опитуванні проголосували проти таких змін у чинне законодавство: лише 20% "За".

"Адвокат Права"

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...