Чого не вистачає українському кіно

Сергій Лямець
Сергій Лямець

Журналіст, блогер

Сергій Лямець

Оригінал на сторінці Сергія Лямця в Facebook

Пішов на сеанс українських короткометражок. Заплативши. Терпляче і уважно дивився. Щосили прибирав судження.
 
Що вразило і порадувало. Знімають - добре. Технічно, оригінально. Актори грають - добре. На порядок краще, ніж в дорогущих російських серіалах з усією їх хваленою акторською школою. Наші режисери та актори - круті. Кіно в Україні робити вміють. Вже не знаю, звідки. Але молодці, супер.

Тепер про те, що жахнуло. Вибір тем - це просто жесть. П'ять фільмів з п'яти - якийсь паноптикум. Немов лайна наївся.
 
Я не знаю, що в головах у сценаристів цих фільмів. Звідки у них таке магнетичне бажання дивитися на лайно і робити глибокодумний висновок, що лайно - це і є життя?
 
Припустимо, що так ці люди бачать життя. Ок. Претендують на почуття краси. Ок. Кожен має право на своє почуття краси. Ми вільне суспільство.
Ну і нехай знімають на свої. І показують свою красу один одному на закритих сеансах. Навіщо це ретранслювати на всю країну? Навіщо це підтримує держава? Чому держава не дає замовлення на нові смисли? Чому не формує нову націю, націю переможців і сильних людей?
 
Чому не зняти фільм, який захоче купити половина планети? Чому не зняти про красу? Перемогу? Силу Духу? Подолання? Досягнення? Магію? Містику? Навіть якщо фільм про щось складне - чому не вивести на високий фінал, який допоможе цілому поколінню вийти на рівень вище?
 
Чому не зняти фільм про кохання? Не про любов у вашому уявленні як про ЛГБТ-фантазії чорного інклюзивного активіста, що працює в бургерній для бомжів-рейверів. Чи у нас новий виток постмодернізму? Тепер ми і любов заперечуємо?
Чи в інститутах вже не вчать, що страждання і бруд - це тло, контрастна підкладка для краси і любові? А якщо не вести вгору, то ваш фільм - це просто естетизація лайна.
 
Аааа... Просто любите лайно? Тоді зніміть ще, як люди лайно жеруть. Або собачок своїх тр@хають в коронавірусній ізоляції, в рамках руху BLM, природно. Ну а що? Є ж і така сторона життя. Хулі?..
Коли ви вже настраждаєтесь? Коли перестанете бачити життя в чорних тонах?
Зовсім єб@нулися, божевільні.
 
Розумію Хрущова, який кричав "Під@раси!" Тільки не думайте, що ви - радянський авангард і дисиденти від мистецтва. Не спокушайтеся.
Це я сценаристам і чиновникам від Держкіно.
А знімають у нас - добре. І актори - хороші.
 
Сергій Лямець

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...