Новини » Політика Читать эту новость на русском

Битва за TikTok: США все ж виборюють у Китаю контроль над додатком?

Олексій Мушак
Олексій Мушак

Український підприємець і політик

TikTok

blog.uamaster.com

Через загрозу національній безпеці президент США Дональд Трамп видав указ про заборону додатку TikTok. І в зв'язку з цим китайська компанія змушена була продати свій бізнес розробнику програмного забезпечення Oracle і продуктовій мережі Walmart. Як це позначиться на користувачах і чи буде наступна битва за WeChat?

Про це пише Олексій Мушак на своїй сторінці в Facebook.

Епічна битва за TikTok підійшла до кінця.

TikTok заплатить в казну США приблизно $5 млрд, а контроль над нею отримають американці.

Коротка передісторія полягала в тому, що президент Трамп видав указ про заборону роботи TikTok в США в разі і далі перелік вимог. Причини – національна безпека, бо у соцмережі було порядку 100 млн користувачів в Штатах і доступ до їх даних міг отримати уряд Китаю. Термін заборони мав сплинути вчора, 20 вересня.

Далі була жорстка боротьба, хто викупить частину бізнесу. Лідером якийсь час вважався Microsoft, але остаточно гонку виграв розробник програмного забезпечення Oracle та продуктова мережа Walmart. Не питайте мене, навіщо їх аналогу нашого Сільпо+Фокстрот соціальна мережа. Там окрема цікава історія. Те саме стосується Oracle, який до цього більше спеціалізувався на корпоративному секторі.

Врешті-решт, буде створена нова структура TikTok Global з орієнтовною вартістю $60 млрд. 4 з 5 місць в її управлінні буде за громадянами США. Контроль за самою технологією залишиться за китайцями. Але Oracle буде мати можливість все моніторити. Попередньо це призведе до створення нових 25 тис. робочих місць. Окремо нова структура заплатить $5 млрд в казну Штатів. Трамп вже сказав, що ці кошти підуть на навчання дітей правдивій історії США.

Новини за темою: NFAC, Antifa, Black Lives Matter, Back The Blue: Озброєні угрупування, що роздирають Америку

Ще залишається багато неясностей, але виглядає так, що таки амерікоси взяли своє. Причому по повній. Наступна битва буде за WeChat, про який Трамп також видав указ. Але там пішли судові розбірки, і суддя тимчасово зупинив цей акт.

Загалом в цікаві часи живемо.

Олексій Мушак

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...