Британія направить свій флот у Чорне море для підготовки ВМС України протистояти російській загрозі

GOV.UK
GOV.UK

Інформаційний веб-сайт державного сектору Великобританії

Есмінець Королівських ВМС Великобританії "DUNCAN" в порту Одеси, 24 липня 2017 Прес-центр Командування ВМС ЗС України

Великобританія продовжує втручатися в регіональну політику в районі Чорного моря. Лондон оголосив ще про одну мілітаристську ініціативу, спрямовану на підготовку ВМС України. Українських моряків навчатимуть тому, як протистояти російській загрозі на морі.

Про це пише GOV.UK.

Великобританія очолить програму "ініціатива з морської підготовки" для Військово-Морських сил України. Ця ініціатива сприятиме підвищенню їх здатності боротися з загрозами в Чорному морі, заявив міністр оборони Великобританії Бен Воллес (Ben Wallace).

Під час візиту до українських партнерів в Києві Воллес підтвердив, що Великобританія восени направить кораблі Королівських ВМС в регіон, де вони проведуть спільні навчання з ВМС України.

"Я радий вдруге відвідати Україну з часу мого призначення на посаду міністра оборони. "Ініціатива з морської підготовки" є черговим кроком до подальшого розвитку відносин Британії та України у сфері оборони.

Це є прикладом розширення нашої співпраці зі Збройними силами України в останні роки. Ми вже провели підготовку тисяч українських військових за широким переліком навичок: від основ першої медичної допомоги до оперативного планування, що допомагало їм захищати територіальну цілісність своєї країни від підтримуваних Росією сил.

Новини за темою: Ескалація конфлікту з Росією: Український флот готують до повномасштабного військового зіткнення

"Ініціатива з морської підготовки" уможливить ще тіснішу співпрацю між НАТО зі Збройними силами країн світу і дозволить збільшити переваги отриманого Україною статусу Партнера розширених можливостей НАТО", - заявив Воллес.

Воллес в ході візиту також обговорив з міністром оборони України Андрієм Тараном і головкомом ЗСУ Русланом Хомчаком питання регіональної безпеки. Крім двосторонніх переговорів міністр оборони Британії віддав данину поваги українським військовослужбовцям, які загинули в боях з моменту початку конфлікту на сході України в 2014 році, і поклав квіти до монумента біля залу пам'яті Захисників України.

Міністерство оборони Великобританії збільшує свою підтримку ЗСУ, координуючи міжнародну навчальну ініціативу у сфері військово-морських сил, яка з наступного місяця почне діяти за участю експертів Королівських ВМС і країн-партнерів.

Курси проводитимуть військовослужбовці Королівських ВМС, а також їхні колеги зі Швеції, Канади та Данії з таких дисциплін, як: навігація, оперативне планування, підготовка військових водолазів, спостереження за морською обстановкою, пожежогасіння та ремонт пошкоджень. Очікується, що найближчим часом до цієї ініціативи приєднаються ще більше країн.

Новини за темою: Чорноморська стратегія Америки: Канал Ердогана "Стамбул" відкриває двері НАТО в Чорне море?

Україна втратила значну частину своїх військово-морських сил під час незаконної анексії Криму Росією в 2014 році, і з тих пір продовжує стикатися зі зростанням кількості загроз в Чорному і Азовському морях. У відповідь Україна відновлює ВМС для захисту своїх економічних інтересів і свободи судноплавства. "Ініціатива з морської підготовки" сприятиме цим зусиллям, дозволяючи ВМС захищати порядок, заснований на міжнародних нормах і європейської безпеки в регіоні, від чого залежить і власна безпека Великобританії.
"Ініціатива з морської підготовки" передбачає передачу знань, умінь і досвіду міжнародних партнерів ВМС України, що допоможе їм захиститися від будь-якої агресії і стримувати супротивників. Водночас вона дозволить ВМС України ще тісніше співпрацювати з міжнародними партнерами для захисту Чорноморського регіону. Прикладом цього стане візит кораблів Королівських ВМС в Україну пізніше цього року.

Нова ініціатива буде слідувати за відновленням діяльності операції Orbital, навчальної місії Великобританії в Україні, яка раніше призупинила активні тренінги через пандемію коронавірусу. З часу початку місії в 2015 році британські підрозділи підготували понад 18 тисяч військовослужбовців Збройних сил України. Ці зусилля мали результат в умовах, коли Україна потерпає від російської агресії та загроз для її суверенітету. Минулого року міністр оборони прийняв рішення продовжити місію Orbital до 2023 року.

Місія Orbital

Британська місія Orbital і "ініціатива з морської підготовки" будуть доповнені посиленою підтримкою з боку США в питаннях безпеки. Це сприятиме розширенню можливостей України та її обізнаності про ситуацію на морі для більш ефективного захисту від російської агресії. Великобританія продовжує закликати всіх союзників і партнерів посилити підтримку України.

Реформа сектору оборони України

Яскравим свідченням посилення оборонних відносин між Британією та Україною стала підтримка Сполученим Королівством проведення Україною життєво важливих реформ у секторі оборони та безпеки. Для сприяння в цьому процесі в Україну був призначений спеціальний радник з питань оборони, разом з яким також активно працював і представник Великобританії в Консультативній раді з питань військової реформи, генерал сер Гордон Месенджер (Gordon Messenger).

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...