Боротьба місцевої еліти проти центральної влади набирає оберти

Олексій Якубін
Олексій Якубін

Український політолог, політтехнолог

Мер Києва Віталій Кличко і мер Дніпра Борис Філатов Фото з відкритих джерел

Зараз відбувається наступне: конфлікт місцевої влади, скажімо так, "містечкових патронів" з центральними органами державної влади.

Про це пише Олексій Якубін на своїй сторінці в Facebook.

Чому і як це побачити?

Поясню, хоча цифри говорять самі за себе: статистика захворюваності зростає з дня у день - мало не щодня ми отримуємо інформацію від Міністерства охорони здоров'я, що країна побила черговий антирекорд. Природно, у міністра Степанова летять всі камені, що, мовляв, адаптивний карантин не працює. Але, поглянувши на ситуацію з іншого боку, стає зрозуміло, що в захворюваності винен зовсім не міністр. Степанов якраз робить свою роботу правильно. Особливо враховуючи стан системи охорони здоров'я, яку навіть важко було назвати "системою". МОЗ вибрав поетапний вихід з карантину, щоб зберегти баланс між здоров'ям та соціально-економічною активністю.

Але проти міністра, МОЗу і всього карантину в цілому пішли окремі регіональні влади: багато мерів, місцевих депутатів і губернатори не просто категорично заперечують необхідність карантину, але і всіляко намагаються нівелювати значимість вірусної загрози. Вони обрали для себе найбільш вигідну стратегію - обмежитися закликами до дотримання заходів фізичного дистанціювання і поступово применшувати значущість загрози коронавірусу.

Новини за темою: Антирекорд по захворюваності на COVID-19: Поширення коронавірусу прогресує на Львівщині

Тому що місцеві вибори в цьому році, і тому що їм потрібна підтримка на цих виборах. А як забезпечити цю підтримку, якщо жорсткий карантин скоротить виручку в деяких галузях бізнесу на більш ніж 70%? Звідки тоді брати підтримку, якщо люди будуть звинувачувати владу у своєму занепаді, і тим самим відмовляться від голосування за нинішніх керівників. Своя сорочка, звичайно, ближче до тіла, тому часто всупереч здоровому глузду і здоров'ю українців місцева влада перекидає пінг-понг відповідальності.

Карантин карантином, а битву за владу ніхто не скасовував...

Олексій Якубін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...