Богдан у відставці: Як це вплине на внутрішню політику й українсько-російські відносини

Гужва Ігор
Гужва Ігор

Журналіст, політолог

Головна причина звільнення Андрія Богдана з голови ОП не політична 112.ua

Андрій Богдан, попри свій специфічний стиль управління, все ж таки вирішував досить широкий спектр питань. Чому ж його звільнили з керівництва ОП та за якими напрямами буде працювати Андрій Єрмак?

Про це пише Ігор Гужва на своїй сторінці в Facebook.

Відставка Богдана і призначення Єрмака.

Перші висновки.

1. За словами людей, близько знайомих з Богданом та Зеленським, одна з головних причин звільнення голови ОП – не політична. Богдан сам наривався – поводився з усіма по-хамськи, спіймав зірку, нехтував прямими службовими обов'язками і часто йшов з роботи до другої-третьої дня. Не хотів знаходити спільну мову практично ні з ким із соратників Зе, чи то вважаючи себе незамінним, чи то, за іншою версією, просто втомившись від держслужби, адже душа вимагала вічного свята. Тим більше що в київській тусовці не секрет тяги Богдана до легких наркотиків (курить план), і після призначення на главу Офісу він її позбутися не схотів.

2. Всупереч розхожому кліше, що Богдан – це людина Коломойського і протистоїть Заходу і "соросятам", реальність складніша. Так, Богдан продовжував з багатьох питань допомагати Коломойському, хоча навіть з ним часом вдавалося побити горшки. Однак і тих, кого називають "соросятами", він не цурався. Так само як і спілкування із західними послами. Низку важливих для Заходу і МВФ питань Богдан вирішував особисто (наприклад, проштовхування закону про землю і робота з судами по ПриватБанку). Більш того, той же генпрокурор Рябошапка значною мірою був людиною Богдана. Протеже Андрія Богдана певною мірою був і прем'єр Гончарук. І Рябошапка, і Гончарук мають зараз уже і свій "дах" в особі західних посольств і структур, але саме Богдан з багатьох питань їх апаратно прикривав. Тепер цього не буде. Отже, позиції і Рябошапки, і Гончарука після відставки Богдана послабшають, а шанси на їх звільнення зростуть.

3. Богдан, незважаючи на свій специфічний стиль управління, все ж таки сяк-так вирішував досить широкий спектр питань. Починаючи від роботи з Радою (він, наприклад, брав участь у створенні групи "Довіра" для підстрахування при голосуваннях "Слуг народу") і закінчуючи роботою з судами. І хто перехопить цей функціонал – поки не зрозуміло. Єрмак явно такі питання не потягне.

4. На відміну від Богдана, який був сам собі на умі, Єрмак у всіх сенсах набагато залежніший від Зеленського. Відповідно, вплив особисто Зеленського та його найближчих друзів із Кривого Рогу та "Кварталу" на процеси посилиться.

5. При цьому Єрмак набагато більш комунікабельна і договороспроможна людина при вирішенні різного роду питань, ніж Богдан. Єрмак і раніше "вирішував питання" призначення губернаторів, призначення в Кабмін. Намагався вирішувати бізнесові питання з Росією, допомагав Коломойському з Центренерго, разом із Тищенком займався "вирішенням питань" в Києві. На чолі Офісу президента цей його талант, безумовно, розгорнеться на повну.

6. Призначення Єрмака – це пас Росії в особі нового "куратора" українського напрямку в Кремлі Козака. З Козаком у Єрмака вже встановився тісний контакт, і обидва публічно висловлюють задоволення від спілкування один з одним. У той же час саме зараз відносини Росії і України зайшли у черговий глухий кут. Українська влада відмовилася виконувати політичну частину Мінських угод і вимагає їх переписати. Активізувалися бойові дії на фронті. У Москві буквально сьогодні заявили, що Київ не виконує досягнуті в Парижі домовленості, а тому і нова зустріч "нормандської четвірки" під питанням. Через призначення Єрмака головою ОП не виключено, що Київ намагається перебити цей негативний тренд і активізувати переговори з Москвою. З іншого боку, Кремлю, очевидно, важливі в даному разі не призначення і заяви, а реальні справи. Козака в Росії вже критикують за те, що той уклав газові угоди, а Україна продовжує подавати позови до Газпрому. Мовляв, і тут кинули. Також немає поки що зрушень і з питання відновлення подачі води в Крим. І якщо ніяких реальних рухів за всіма цими напрямами не буде, то і призначення Єрмака навряд чи щось принципово змінить.

7. Але як мінімум одне питання з Москвою, схоже, Єрмак найближчим часом спробує вирішити – а саме відновлення прямих поставок газу з Росії в Україну. За нашою інформацією, саме у Єрмака буде функція узгодження постачальників газу з РФ.

Ігор Гужва

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...