live

Б'юкенен: Кіссинджер все ще штовхає міф про прекрасний новий світовий порядок

The American Conservative
The American Conservative

Журнал, заснований в 2002 році, видається Американським інститутом ідей

Патрік Б'юкенен, впливовий американський політичний стратег, публіцист, ідеолог вкрай правої фракції Республіканської партії Фото з відкритих джерел

Легенда консервативного табору американської політики, Б'юкенен явно роздратований не тільки Кіссінджером з його спробою закликати до "глобальної" відповіді на пандемію. Б'юкенена обурює загальний застій в США, коли навіть трагедія коронавірусу не призводить до змін ні в зовнішній, ні у внутрішній політиці. 

Про це пише The American Conservative.

Навіть в той момент, коли вірус – всюди навколо нас, старі торговці "інтернаціоналізмом" ігнорують реальність.

В одній з перших робіт, які принесли Генрі Кіссинджеру академічну славу, стала книга "Відновлений мир" — його творіння 1950-х років. У книзі розповідається, як найбільші дипломати Європи зустрілися на Віденському Конгресі після наполеонівських воєн в 1815 році. Результатом зустрічі стало відновлення європейського континенту, на той момент до основи враженого війнами Наполеона Бонапарта.

Мир, якого домоглися ці мудрі чоловіки, тривав без великих війн цілий вік — з 1815 до 1914 року. Істотною перервою-потрясінням стала тільки пруссько-французька війна 1870-1871.

І от тепер, через багато років після тієї книги, Кіссинджер декларує в "Уолл стріт джорнел" в п'ятницю, що світовим лідерам треба в обов'язковому порядку, не відриваючись від боротьби з коронавірусною пандемією, почати перехід до миру після коронавірусу".

"Невдача може призвести до світової пожежі", — попереджає Кіссинджер.

Новини за темою: Кошмарний сценарій Білла Гейтса: Мільярдер вийшов на стежку війни з коронавірусом

Однак інгредієнти, які Кіссинджер вважає необхідними для приготування страви під назвою "новий світовий порядок", — ці самі інгредієнти сьогодні не в меншому дефіциті, ніж апарати для штучної вентиляції легенів.

"Підтримка довіри суспільства критично необхідна для міжнародного миру і стабільності",- стверджує Він.

Але як же нам довіряти нашому супернику Китаю після того, як ця держава злочинним чином довго приховувала від громадськості справжню небезпеку і міць вірусу, який вийшов на світ Божий в Ухані?

Як ми можемо довіряти знову режиму, який до останнього часу насмілювався звинувачувати в коронавірусі солдатів армії США, які відвідали Ухань?

Та й у цілому, дивлячись на збентежні в умовах кризи уряди, не отримуєш враження, яке в голові хоч якось зв'язувалось би з виразом "суспільна довіра". Скоріше в голові спливає поєднання слів "кожен народ за себе".

Між тим у понеділок, незабаром після виходу статті Кіссинджера, той самий "Уолл стріт джорнел" так описав недавню поведінку Європи в умовах кризи:

"Країни ЄС в односторонньому порядку закрили кордони і затиснули кожен у себе життєво необхідне медичне обладнання, залишивши людей кинутими у їхніх власних квартирах. Залишивши магазини наодинці з порожніми полицями, які треба чимось заповнювати. А також залишивши заодно і лікарні з пацієнтами в критичному стані".

Далі "Уолл-стріт джорнел" продовжує: "Коли Італія та Іспанія, втрачаючи безліч людей через самі жахливі напади пандемії у світі, кинулися благати своїх багатших і здорових північних сусідів про допомогу, голландські політики просто відкинули всі прохання жителів півдня, вбачаючи в них лише черговий прояв нездатності південців керувати собою".

Минулого тижня Суд справедливості ЄС виніс вердикт, що Польща, Угорщина і Чеська Республіка порушили закони ЄС, коли відмовились розмістити у себе біженців під час міграційної кризи в 2015-му році. Всі три нації, однак, не стали вибачатися за свою поведінку.

А місяцем раніше Греція використовувала збройні сили, щоб зупинити сирійських біженців, не даючи їм увійти на грецьку територію. За даними "Г'юмен райтс вотч", грецькі війська і просто озброєні люди на турецько-грецькому кордоні здійснювали сексуально забарвлені напади, грабежі та насильницькі роздягання щодо мігрантів. Мета була - загнати цих мігрантів назад у Туреччину. А ЄС з цього приводу у загальному і цілому зберігав мовчання.

Коли Дональд Трамп видав указ від 31 січня, за яким заборонялося далі подорожувати тим людям, які нещодавно відвідували Китай, він піддався критиці. Критика виходила від кандидата Демпартії Джо Байдена, який вилаяв Трампа за "істеричну ксенофобію і роздування страхів".

А тепер Байден вважає, що Трамп все зробив правильно.

Так що навіть такі люди, які все життя були лібералами, врешті-решт можуть і відкласти в сторону свою ідеологію, якщо голос народу досить голосний і звучить чітко.

Ми, виявляється, повинні "боротися, щоб вилікувати рани світової економіки", говорить Він.

Добре б, та тільки от криза виявила, що найважливіша характерна риса цієї самої світової економіки в тому, що Китай контролює випуск ліків, включаючи препарати, необхідні американцям для того, щоб залишатися в живих. Ми що, хочемо продовжити цю залежність?

Ще слова Кіссинджера: "Демократії планети повинні захищати і підтримувати цінності Просвітництва… і берегти принципи ліберального світового порядку".

Але хіба березень 2020 року не підтвердив мудру правоту президента Олександра Гамільтона: "Кожна нація повинна прагнути до того, щоб всередині себе знайти джерела усіх сутнісно необхідних їй товарів".

Сьогодні всюди кордони зміцнюються, оскільки нації люто змагаються за володіння дефіцитними масками моделі 95 і апаратами ШВЛ. Авторитарні лідери захоплюють все більше влади. Цінності сім'ї, віри, племені, нації і країни, схоже, знову беруть перевагу над усіма іншими.

"В пам'яті народів зберігається цей прообраз будь-якої влади: місто за стіною… готовий захистити свій народ від зовнішнього ворога… І от що сталося після початку пандемії — раптом ожив і заворушився цей анахронізм. Відбулося воскресіння міста за стіною в той самий момент, коли процвітання стало найбільше залежати від глобальної торгівлі і вільного переміщення людей".

Ось так: Кіссинджер називає саму концепцію суверенної держави "містом за стіною", "анахронізмом", "легендою".

Але стривайте: хіба сама ідея національної держави, чий головний обов'язок — захист здоров'я, безпеки і виживання народу, який заснував цю державу, хіба сама ця ідея — анахронізм, "легенда"?

А може, справжня легенда, а вірніше вигадка і безглуздий міф — це, навпаки, образ якось Нового Світового Порядку, в якому різні країни торгують і весело їздять один до одного в гості в рамках якоїсь всесвітньої федерації?

У цій коронавірусній кризі ми можемо чітко побачити [утопічність цієї федерації], це раніше нам треба було ловити її розмиті обриси в туманному склі прогнозів.

Як це завжди і буває під час воєн, люди в критичній ситуації звертаються до "мужів справи", а не до "мужів слова". Люди йдуть до губернаторів і керівників, а не до законодавців і балакунів-конгресменів. Зараз потрібні керівники, здатні діяти, а не говорити: навіть всередині країни різні штати ліктями б'ються за отримання медичного обладнання для людей у критичному стані.

Що ж стосується Дональда Трампа, то еліти раптом стали лаяти його не за те, що раніше, а за те, що він діє недостатньо-диктаторськи.

Трамп, лаються вони, не звернувся досить швидко до Акта про оборонне виробництво. Він не використовував свої повноваження, щоб диктувати компаніям США, що їм належить робити. Він не закрив вчасно кордону і не припинив рух всередині країни. Він не відправляв грізні вказівки губернаторам, які зволікали з закриттям своїх штатів.

І от — народ вимирає, говорять ці люди, тому що Трамп не став на мить тим самим страшним автократом, якого наші "прогресисти" лаяли під час слухань щодо імпічменту лише два місяці тому.

Патрік Б'юкенен

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...